Vítejte v on-line právní poradně IuRe. Zde (po kliknutí na tlačítko "+ Přidat dotaz" pod tímto textem) můžete vkládat dotazy týkající se právních otázek (právní posouzení, možnosti právní obrany apod.) aspektů exekucí, pracovního práva a nájemního bydlení. V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou nyní zpracovávny ze stran dobrovolníků (advokátních koncipitentů, studentů práv) a supervidovány advokátem. Z těchto důvodů není proto možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi.
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v sekci Dokumenty/"Pravidla on-line poradny 2/2013" v levém sloupci, nebo po kliknutí na odkaz.
 
Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

On-line poradna je v současné době přetížena, proto nemůžeme garantovat včasné zodpovězení Vašeho dotazu.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Nařízená exekuce nezletilému

Vloženo: 15.03.2012
Text otázky: 

Dobrý den, byla jsem ustanovena jako optrovník nezletilého, kterému vznikl na účtu dluh. Banka podala návrh na exekuci. Soud návrhu vyhověl a vydal usnesení, určujícím výši dluhu a ustanovení exekutora. Mě jako opatrovníkovi nebylo dané usnesení doručeno. Platební rozkaz a výzva k zaplacení společně s usnesením mi byla doručena až po 5 měsících. Mám možnost jako opatrovník se nějak bránit a hájit zájem nezletilého. Děkuji za odpověď. 

Text odpovědi: 

Dobrý den,
otázkou je, ke které věci jste byla ustanovena jako opatrovník nezletilého. Pokud Vám nebylo usnesení doručeno, pak jste buďto a) nebyla ustanovena jako opatrovník nezletilého pro tuto věc či b) byla ustanovena jako opatrovník pro tuto věc a má být doručováno hlavně Vám (§ 50b občanského soudního řádu – o.s.ř.). Pokud Vám doručeno nebylo, můžete podat např. žalobu na obnovu řízení podle § 228 osř a následujících – zvláště § 232 a 233 (navíc takové soudní rozhodnutí by zřejmě nebylo v právní moci).

Partneři

 

Geometry Global European Digital Rights
http://www.dox.cz/cs/

 

 

 
Kohovolit.eu
Yeseter 
Jobs.cz
Cannafest.cz Forenzní DNA servis 

Pro bono aliance