Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

sloučení exekucí.

Vloženo: 08.04.2014
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den Na dotaz pohledávek vůči Dpp si přišla tato odpověd. Dobrý den, sděluji, že evidujeme 2 pohledávky. Na pohledávku VS 8017311 (č.j.: 114EC103/2009) byl již podán návrh na exekuci č132EX2930/13 a proto se ohledně více informací, prosím, obraťte na Exekuční úřad Praha 2, Hradecká 3, Praha 3, e-mail: podatelnaatexekucni-urad [dot] cz, tel.: 222 741 440, 241 470 631 nebo 725 777 991-998. U pohledávky VS 8060833 (č.j.: 114EC344/2009) evidujeme dluh ve výši 6.278,- Kč. Jelikož je Rozsudek pravomocný, může dojít každým dnem k podání návrhu na exekuci a proto doporučuji uhradit dlužnou částku co nejdříve na č. účtu: 0115689389/0800 a jako var. symbol uveďte: 8060833. Chci se zeptat, jestli v tomto případě neměl y být případy sloučeny automaticky. Děkuji za odpověd.

Text odpovědi: 

 
Dobrý den,
 
sloučení exekucí může nastat až v době, kdy je v obou případech podán návrh na exekuci a zahájeno exekuční řízení. V druhém případě, dle odpovědi věřitele, byl již sice vydán pravomocný rozsudek, avšak ještě nebyl podán návrh na exekuci a tedy sloučení ještě nemohlo nastat. Proto doporučujeme zaplatit tento dluh co nejdříve, aby nedošlo k nárůstu dlužné částky o náklady exekuce, případně se zkuste s věřitelem dohodnout na splátkách.
 
Pokud by v době, než dluh uhradíte, k zahájení exekučního řízení přece jenom došlo, pak sloučení exekucí může nastat za předpokladu, že budou splněny zákonné podmínky. Obě Vaše řízení jsou zahájeny po 1.1.2013 a v případě, že obě exekuce bude provádět stejný exekutor, pak by ke sloučení řízení mělo dojít automaticky ze zákona. Pokud by se tak nestalo, pak o sloučení požádejte. Taktéž v případě, že by každé exekuční řízení prováděl jiný exekutor, podejte návrh na sloučení exekucí na soud, v jehož obvodu máte bydliště. Budou-li splněny další zákonné podmínky, pak by Vám soud měl vyhovět, neboť se jedná o stejného věřitele.

 
S pozdravem,
 
Tým IuRe 
 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis