Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

sloučení exekucí

Vloženo: 17.04.2014
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, chtěl bych se zeptat když jsem dostal exekuci od jedné společnosti a vzápětí druhou tak je jeden exekutorský úřad nesloučil ač se mluví ,že by to mělo proběhnout automaticky. ačkoliv musím podotknout ,že jednali velmi vstřícně přesto je to velký finanční nárust. a v druhém případě jedna společnost zadala dvěma různým úřadům vymáhání pohledávky. proč to to dělají? je možné i toto sloučit ? jedná se o pohledávku u KB, debet a úvěr. děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
 
je možné, že nebyl splněn některý ze zákonných předpokladů a proto ke sloučení nedošlo automaticky. Proto pokud se jedná o exekuční řízení, která jsou vedena u více exekutorů (ale jde o stejného věřitele) nebo naopak u jednoho exekutora jsou proti Vám vedeny exekuční řízení různých věřitelů, podejte návrh na sloučení na příslušný soud (jedná se o Okresní soud, v jehož obvodu máte bydliště) a žádejte spojení exekučních řízení ke společnému řízení (sloučit je).
 
Podmínkou sloučení je, že oprávněným je osoba, která byla věřitelem v době vzniku vymáhaného dluhu nebo její právní nástupce a jsou –li proti povinnému vedena alespoň 2 taková exekuční řízení a tato řízení již nebyla spojena automaticky ze zákona  a dále že předmětem jednotlivých řízení je vymožení peněžitého plnění nepřevyšujícího 10.000 Kč. Zákon dále stanoví, že v zájmu hospodárnosti soud exekuce nespojí, vyžaduje-li to stav těchto řízení nebo se tato řízení ke spojení zjevně nehodí.  Soud také určí, který exekutor spojené řízení povede. Exekutorovi, který řízení nepovede, náleží náhrada účelně vynaložených hotových výdajů.
 
S pozdravem,
 
 

Tým IuRe 
 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis