Novinky Slidilove.cz

Syndikovat obsah
Aktualizace: 6 hodin 6 min zpět

Přetahování s Policejním prezidiem o pokyn upravující nakládání s DNA

Pá, 2014-04-11 17:34

Policejní prezidium nám soustavně odmítá poskytnout kompletní nový pokyn policejního prezidenta upravující nakládání s DNA č. 250/2013. Už v prosinci jsme se na Policejní prezidium obrátili s žádostí o informace o využívání provozních a lokalizačních údajů a vedle toho i o informace týkající se využívání analýz DNA. Policejní prezidium nám nejprve pokyn odmítlo poskytnout s tím, že jde o interní akt.

číst dál

Soudní dvůr Evropské unie: Plošné shromažďování provozních a lokalizačních údajů na základě směrnice o data retention je neústavní

Út, 2014-04-08 12:29

 Soudní dvůr Evropské unie dnes vynesl dlouho očekávaný rozsudek ve věci ústavnosti tzv. směrnice o data retention, která upravuje povinnost plošně uchovávat provozní a lokalizační údaje o elektronických komunikacích.

číst dál

Údaje ze sčítání lidu i po provedené “anonymizaci“ mohou být použity k získávání informací o jednotlivých občanech

Čt, 2014-03-06 12:59

Český statistický úřad provedl anonymizaci údajů ze sčítání lidu a údaje z jednotlivých sčítacích formulářů dal k dispozici akademikům. Problém je, že i po provedené anonymizaci, tedy po odstranění jména, přesné adresy nebo data narození, je soubor ostatních údajů natolik jedinečný, že se v souboru všech sebraných formulářů znovu neopakuje, to může podle neziskové organizace Iuridicum Remedium (IuRe) znamenat potenciální riziko zpětné deanonymizace a zneužití těchto údajů.

číst dál

IuRe chce pomoci seniorům, kteří se potýkají s dluhy a exekucemi. Nabízí bezplatnou právní pomoc

St, 2014-02-19 15:43

Nevládní organizace Iuridicum Remedium (IuRe) zahájila projekt, díky kterému může nabídnout seniorům, kteří mají problémy s dluhy nebo exekucemi, bezplatné právní poradenství včetně advokátního zastoupení ve vybraných strategických případech. Zároveň se bude věnovat osvětové činnosti pro seniory v oblasti dluhové problematiky a exekucí.

číst dál

Debata o ochraně osobních údajů s europoslancem Janem Albrechtem

St, 2014-02-12 16:30

V souvislosti s kauzou Edwarda Snowdena se ochrana dat stává jedním z nejdiskutovanějších témat současnosti.

Co na nás všechno ví státní instituce? Kde končí ochrana soukromí a začíná právo na informace? Jak se chovat odpovědně v online prostředí?

Na tyto otázky bude hledat odpověď panelová debata, která se uskuteční ve středu 19. 2. od 18:00 v sále Era svět na Jungmannově náměstí v Praze, na kterou všechny srdečně zveme.

číst dál

Komiks: IureMan zasahuj... tentokrát proti sKartě

Pá, 2014-01-17 15:00

Na včerejším udílení Cen Velkého bratra jsme vám představili náš historicky první komiks s IureManem, který se neohroženě vrhá na pomoc těm, kterým se sKarta cpe do dveří.

Po kliknutí na obrázek se zobrazí v plné velikost.

Známe největší slídily za rok 2013!

Čt, 2014-01-16 20:00

Výsledky již devátého ročníku soutěže pro slídily v našem soukromí Big Brother Awards (Ceny Velkého bratra) za rok 2013 byly vyhlášeny 16. ledna v pražském BIO OKO na slavnostním večeru organizovaném už tradičně nevládní organizací Iuridicum Remedium.

číst dál

Naše kampaň na HitHit.com úspěšně dosáhla 100 %.

Čt, 2014-01-16 15:51

Moc děkujeme všem, kteří podpořili letošní již devátý ročník Předávání Cen Velkého bratra 2013 a přispěli do našeho projektu na HitHit.com. Velké díky patří i všem, kteří kampaň šířili mezi své známé.Odměny budeme rozdávat dnes před samotnou akcí, která začíná v 18:30 v kině OKO na Praze 7.

Ceny pro největší slídily se budou udílet 16. 1. v BIO OKO. Vstupenky pořídíte snadno přes HitHit.com nebo si o ně zasoutěžte!

Po, 2013-12-30 19:16

Největší slídilové za rok 2013 budou vyhlášení již 16. ledna 2014 (čtvrtek) v BIO OKO od 18:30 hodin. Slavnostní udílení 7 anitcen a jedné ceny pozitivní letos uvádí Martin Sedláček, Josef Rosen, Jitka Říčařová a jejich loutkohra..

číst dál

Partneři

 

Pro bono aliance    European Digital Rights        

                              

      

                              

    

           

Yeseter      Kohovolit.eu

Plackomat.cz                 RITA logo  Radio Applaus

Pro bono aliance