Novinky Slidilove.cz

Syndikovat obsah
Aktualizace: 2 hodiny 2 min zpět

Workshop: Anonymita a bezpečnost online

Út, 2015-05-12 14:32

Soukromí je naše základní právo! Naučte se pohybovat a komunikovat anonymně a bezpečně v online světě a přijďte na náš workshop v sobotu 30. května.

Oficiální web workshopu, kde najdete podrobnější informace a můžete se registrovat: http://bit.ly/1ImH46j.

číst dál

Česká republika patří k zemím odmítajícím TTIP

Út, 2015-05-12 10:47

V neděli 10. května se Česká republika zařadila mezi země odmítající úmluvu o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství mezi USA a Evropskou unií (TTIP).

číst dál

EU by měla arbitráže odmítnout, podobně jako Austrálie v roce 2005

Čt, 2015-05-07 14:18

Cecilia Malmström, komisařka pro obchod, včera v Evropském parlamentu prezentovala svůj pozměňovací návrh ostře kritizovaného arbitrážního systému, tzv.

číst dál

TTIP vadí i Američanům, chystají přes 50 protestů

Pá, 2015-04-10 10:34

Kontroverzní Dohoda o transatlantickém obchodním a investičním partnerství mezi EU a USA (tzv. TTIP) vzbuzuje v Evropské unii bezprecedentní vlnu občanské aktivity a odporu. Celoevropská petice žádající zastavení vyjednávání TTIP byla v rekordním čase dvou měsíců podpořena jedním milionem evropských občanů. TTIP je vnímána velmi problematicky i za oceánem. Američané plánují přes padesát protestů zaměřených proti TTIP.

číst dál

IuRe se v novém projektu zaměří na šíření a zlepšení ochrany informací v nevládních organizacích

St, 2015-04-08 16:10

Nevládní organizace Iuridicum Remedium (IuRe) bude pomáhat dalším nevládním organizacím v oblasti šíření a ochrany informací. Rozvoj nových technologií přináší řadu nových možností jak dostat informace mezi jejich adresáty, ale také nová ohrožení důvěrnosti informací a komunikace. Projekt podpořený grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů se zaměří zejména na dvě oblasti. Na jedné straně půjde o zvýšení informovanosti nevládních organizací o možnosti využívání děl pod licencí Creative Commons při tvorbě a šíření informačních materiálů všeho druhu.

číst dál

Pořádáme workshop "Whistlebloweři: Soukromí, bezpečnost a důvěrnost v komunikaci"

Čt, 2015-04-02 13:52

V sobotu 30. května pořádáme spolu s polskou organizací Radiofonia workshop pro novináře, státní úředníky,  pracovníky neziskových organizací, pracovníky odborů, bloggery a zkrátka pro všechny, kteří potřebují bezpečně, důvěrně a hlavně soukromě komunikovat se svými whistleblowery. Uskuteční se v prostorách Paralelní Polis (Dělnická 43, Praha 7) od 10:00 do 17:30. 

číst dál

Největšími českými slídily jsou Google, Mafra, Samsung a Ministerstvo financí

St, 2015-02-25 14:14

Výsledky desátého ročníku anticen pro největší slídily Big Brother Awards byly vyhlášeny v Centru současného umění DOX v Praze. Devítičlenná porota složená z odborníků na nové technologie, právníků, obránců lidských práv a novinářů vybírala vítěze z padesáti nominací zaslaných širokou veřejností. Anticeny udělované nově ve čtyřech kategoriích získali Google, Ministerstvo financí Samsung a MAFRA. Jediná pozitivní cena pak putuje šéfovi automobilky Volkswagen Martinu Winterkornovi.

číst dál

Ochránci soukromí si posvítili na slídily. Těm největším předají anticenu

Pá, 2015-02-20 13:52

Nezisková organizace Iuridicum Remedium (IuRe) pořádá letos již 10. ročník udílení cen Big Brother Awards (Ceny Velkého bratra). Na nominované z řad firem, úřadů a státních institucí se rozhodla upozornit netradičně pomocí nasvícení budov "Velkým bratrem". Nápis Big Brother Awards nebo siluetu Velkého bratra promítali například na budovu Českých drah, Policejního prezidia či české pobočky Googlu, jakožto zástupce nominovaných z každé z hlavních kategorií.

číst dál

Vítěze Big Brother Awards vyhlásíme 25.2. Zveme Vás na následnou diskusi v rámci pravidelných večerů "(S)tisk doby"

Čt, 2015-02-19 17:18

Centrum současného umění DOX a Iuridicum Remedium (IuRe) si vás dovolují pozvat na únorový večer z cyklu diskuzí (S)tisk doby.

25. 2. 2015 od 18 hod
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7

číst dál

Víte, že .... Google pročítá vaše e-maily za účelem cílení reklamy?

Čt, 2015-02-19 11:20

Google dlouhodobě pročítá e-maily uživatelů svých služeb s cílem zjišťovat klíčová slova a na základě toho pak cílit reklamu. V roce 2014 navíc vyšlo najevo, že v e-mailech vyhledává i informace o nezákonných aktivitách. Google jsme proto vybrali jako třetího a posledního slídila, na kterého jsme si pořádně posvítili (viz fotogalerie na konci článku).

číst dál

Posvítili jsme si i na Policii ČR. Za odposlouchávání novinářů za účelem zjistit jejich chráněný zdroj

Út, 2015-02-17 22:14

Jak vyplulo na povrch v rámci prošetřování kauzy Nagyová, tak Policie ČR odposlouchávala dva novináře, kteří se zabývali kauzou Pandur v roce 2011. Cílem odposlechů bylo odhalení identity zdroje, který dodával novinářům informace.

číst dál

Posvítili jsme si na České dráhy. Doslova!

Po, 2015-02-16 22:32

Při online nákupu jízdenky se nelze vyhnout poskytnutí osobních údajů – jména a čísla dokladu, aniž by bylo zřejmé, k čemu tyto údaje slouží. Samozřejmost anonymního cestování se tak opět stává méně samozřejmou.

číst dál

Vyhlášení anticen Big Brother Awards: Ve finále jsou České dráhy, Facebook nebo Baník Ostrava

Čt, 2015-02-05 15:14

Veřejnost rozhodla o padesátce finalistů, kteří se utkají o vítězství v populárních anticenách Big Brother Awards za rok 2014. Jubilejní 10. ročník proběhne 25. února v Centru současného umění Dox. Odborná porota do té doby rozhodne, které z nominovaných společností se nejvíce provinily v nabourávání našeho soukromí. Vítězové se podělí nově o čtyři anticeny a jednu cenu za ochranu soukromí.

číst dál

Partneři

 

Geometry Global European Digital Rights
http://www.dox.cz/cs/

 

 

 
Kohovolit.eu
Yeseter 
Jobs.cz
Cannafest.cz Forenzní DNA servis 

Pro bono aliance