Novinky Slidilove.cz

Syndikovat obsah
Aktualizace: 2 hodiny 57 min zpět

Konference European Innocence Network (16.6.2016, Poslanecká sněmovna)

Čt, 2016-06-09 16:39

Poslanecká sněmovna, Státní akta, 16. 6. 2016

Iuridicum Remedium zve zájemce o téma justičních omylů a možností jejich nápravy na konferenci European Innocence Network, kterou spoluorganizujeme.

číst dál

IuRe slaví 15 let svého boje proti omezování práv občanů

Út, 2016-06-07 10:55

IuRe vzniklo jako dobrovolná a bezrozpočtová iniciativa studentů pražské právnické fakulty v červnu roku 2001. Profesionálně jsme se rozhodli působit po absolvování fakulty na sklonku roku 2003 s názvem Iuridicum Remedium, což v latině znamená "právní lék". Jako právníci považujeme za účinné řešení řady soudobých problémů především právní prostředky. Zaměřujeme se na konkrétní případy porušování lidských práv i na obecné pokusy o omezování práv občanů.

 

číst dál

Miliony krevních vzorků získaných za posledních téměř 30 let od novorozenců se budou díky IuRe likvidovat

Ne, 2016-06-05 20:54

Úřad pro ochranu osobních údajů ukončil kontrolu prováděnou ve fakultních nemocnicích v Brně, Ostravě a v pražské Všeobecné fakultní nemocnici a nemocnici na Královských Vinohradech. Kontroly zahájené na základě podnětů nevládní organizace Iuridicum Remedium měly zhodnotit legálnost uchovávání více než třech milionů krevních vzorků novorozenců, které jsou ve čtyřech českých nemocnicích shromažďovány minimálně od 80. let.

číst dál

Odvolání proti rozhodnutí ÚZIS o neposkytnutí informací k zdravotním registrům

Út, 2016-05-10 17:06

Dnes jsme podali odvolání proti rozhodnutí ÚZIS o odmítnutí žádosti o informace, které jsme požadovali v souvislosti s vedením zdravotních registrů. Důvodem měla být - vedle klasického argumentu vnitřními předpisy známého nám od policie v souvislosti s vyžadováním interních pokynů o databázi DNA - nově i kybernetická bezpečnost registrů, což sice vzhledem k požadovaným informacím moc nedává smysl, ale počítáme, že to bude nový zastírací manévr i dalších slídilů v našem soukromí, kteří se tváří jako ochránci dat.

číst dál

Ústav zdravotních informací a statistiky tají, co dělá s citlivými daty o našem zdraví, která shromažďuje ve zdravotních registrech

St, 2016-04-27 12:46

V minulých týdnech nejprve Poslanecká sněmovna a následně i Senát posvětili rozšiřování Národního zdravotního informačního systému. Fakticky se jedná o řadu registrů obsahujících údaje o zdraví každého z nás propojené s rodnými čísly. Vedle stávajících registrů zaměřených například na onkologická onemocnění, evidenci hospitalizací nebo porodnictví se nově zavádí i superregistr, v němž budou shromážděny veškeré údaje od všech zdravotních pojišťoven týkající se všech proplacených úkonů.

číst dál

Workshop: Justiční omyly a jejich náprava (26.4.2016, PF UK)

Út, 2016-04-19 11:16

Ve spolupráci s Právnickou fakultou Univerzity Karlovy pořádáme již příští úterý 26. dubna 2016 od 16:00 hodin workshop zaměřený na využití nových technologií při otevírání starých trestních případů. Vycházíme z koncepce amerických Innocence projektů, které fungují již několik desítek let a jejich cílem je náprava justičních omylů. Na workshopu vystoupí advokát a ředitel IuRe Jan Vobořil a soudní znalec a genetik Daniel Vaněk.

číst dál

IuRe pomohlo nevládním organizacím chránit data a efektivněji šířit informace

Čt, 2016-03-31 15:25

V březnu končí projekt Zvyšování know-how nevládních organizací při sdílení, šíření a ochraně informací realizovaný nevládní organizací Iuridicum Remedium. Projekt podpořený grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů se zaměřil na práci s informacemi v nevládních organizacích. IuRe se soustředilo na dvě oblasti – ochranu osobních údajů a využívání veřejných licencí Creative Commons.

číst dál

Workshop: Ochrana osobních údajů a zabezpečení citlivých dat pro neziskové organizace (21.3. @ Café Lajka)

Út, 2016-03-08 13:48

Srdečně vás zveme na poslední ze série bezplatných workshopů na téma "Ochrana osobních údajů a zabezpečení citlivých dat pro neziskové organizace". Seminář proběhne 21. března (pondělí) od 10 do 15 hodin v Café Lajka (U Akademie 366/11, Praha 7).

 

číst dál

Poslanci rozhodnou o vytvoření superregistru s osobními údaji o zdravotní péči všech pacientů. IuRe vyzývá poslance k podpoře poslaneckého návrhu na zamítnutí novely.

Po, 2016-03-07 22:16
Na právě probíhající schůzi Poslanecké sněmovny je na středu 9. 3. naplánováno projednání vládního návrhu zákona o zdravotních službách (tisk č. 614).

číst dál

Partneři

 

Geometry Global European Digital Rights
http://www.dox.cz/cs/

 

 

 
Yeseter 
Jobs.cz
Cannafest.com Forenzní DNA servis 

Pro bono aliance