Novinky Slidilove.cz

Syndikovat obsah
Aktualizace: 2 hodiny 5 min zpět

Bezplatný workshop "Ochrana osobních údajů v neziskových organizacích"

St, 2015-07-29 13:56

Co jsou osobní údaje? Jaká pravidla dodržovat při zpracování osobních dat klientů, zaměstnanců nebo členů? Jak tato data zabezpečit? Pro koho platí mlčenlivost a kdy ji prolomit?
Naučte se efektivně pracovat s citlivými informacemi tak, abyste dodrželi zákonné požadavky a zároveň co nejúčinněji zamezili možnému zneužití citlivých dat.

 

číst dál

Stát bude chtít další osobní údaje o zdraví každého z nás. Chystají se další centrální registry i předávání citlivých údajů z informačních systémů zdravotních pojišťoven státu.

Čt, 2015-07-23 21:49

Senát ve čtvrtek 23. 7. schválil novely několika zákonů vážících se k problematice zdravotního pojištění. Mimo jiné uložil zdravotním pojišťovnám povinnost předávat údaje o zdraví svých pojištěnců z interních databází ministerstvům zdravotnictví, financí či Českému statistickému úřadu. Současně čeká na své schválení parlamentem novela zákona o zdravotních službách, která dále rozšiřuje množství osobních údajů uchovávaných v tzv. zdravotních registrech a zavádí i registry nové.

číst dál

Oslovili jsme české europoslance kvůli svobodě panoramatu a síťové neutralitě

St, 2015-06-24 13:26

Dnes jsme rozeslali e-mail všem českým europoslancům s prosbou o zachování plné svobody panoramatu i pro svobodu a síťovou neutralitu internetu. Pokud byste se chtěli inspirovat a europoslance také oslovit, přikládáme plný text našeho dopisu:

Vážená paní poslankyně / Vážený pane poslanče,

číst dál

Učíme nevládky pracovat s licencemi Creative Commons

Po, 2015-06-15 11:31

Již v úterý 23. června pořádáme v Café Lajka workshop pro neziskové organizace na téma "Použití materiálů pod licencí Creative Commons". Posilte své PR a využijte grafiky, fotografií, videí, textů... které se vám nabízí zcela zdarma. Dozvíte se, kde materiály získat, jak je správně použít a jak nabídnout svá díla k volnému užití jiným organizacím. Zodpovíme nejčastější dotazy a na místě bude možnost konzultovat vaše projekty z pohledu autorského práva. Délka semináře 2h.

číst dál

Co přinese TTIP: výhodný obchod, ekonomické NATO či korporátní hrozbu?, debata MDA, úterý 23. června, 18.00

Po, 2015-06-15 10:58

Dovolujeme si Vás pozvat na diskuzi odborné komise - Evropské platformy Masarykovy demokratické akademie. Tématem bude českými médii opomíjená smlouva TTIP (Translatlantické obchodní a investiční partnenrství) mezi Evropskou unií a Spojenými státy americkými. Naším cílem je uchopit ideologický i věcný rámec tohoto paktu. Panelisté přiblíží jeho obsah a vysvětlí argumenty, proč bychom jej měli nebo neměli přijmout.

číst dál

Licence CC se již tradičně představí v NTK v rámci Pražské muzejní noci

Po, 2015-06-08 14:54

Jste autor a chcete dát své dílo volně k dispozici, ale neztratit své autorství? Použijte Creative Commons. Chcete si stáhnout fotku, video nebo text a dále je použít? Creative Commons vám zaručí, že dílo nebudete užívat protiprávně, a přesně Vám řekne, jak ho použít. Dobré příklady táhnou. Rádi s vámi prokonzultujeme jakékoliv dotazy :-)

 

Kdy? 13. června 2015 (sobota) od 19:00 hodin

Kde? Národní technická knihovna (Technická 6, Praha 6)

Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1594232160816191/

číst dál

Policie chce další údaje o našem pohybu na internetu

St, 2015-05-27 16:25

Policejní prezidium žádá, aby Ministerstvo vnitra upravilo vyhlášku a rozšířilo okruh informací uchovávaných plošně o elektronické komunikaci každého z nás. Nově chce mít přístup i k údajům o IP adrese a portu cílové strany komunikace u služby připojení k internetu. Tyto údaje mohou v řadě případů velmi usnadnit identifikaci webových stránek, na které se koukáme.

číst dál

Workshop: Anonymita a bezpečnost online

Út, 2015-05-12 14:32

Soukromí je naše základní právo! Naučte se pohybovat a komunikovat anonymně a bezpečně v online světě a přijďte na náš workshop v sobotu 30. května.

Oficiální web workshopu, kde najdete podrobnější informace a můžete se registrovat: http://bit.ly/1ImH46j.

číst dál

Česká republika patří k zemím odmítajícím TTIP

Út, 2015-05-12 10:47

V neděli 10. května se Česká republika zařadila mezi země odmítající úmluvu o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství mezi USA a Evropskou unií (TTIP).

číst dál

Partneři

 

Geometry Global European Digital Rights
http://www.dox.cz/cs/

 

 

 
Kohovolit.eu
Yeseter 
Jobs.cz
Cannafest.cz Forenzní DNA servis 

Pro bono aliance