Novinky Slidilove.cz

Syndikovat obsah
Aktualizace: 2 hodiny 9 min zpět

Největšími českými slídily jsou Google, Mafra, Samsung a Ministerstvo financí

St, 2015-02-25 13:14

Výsledky desátého ročníku anticen pro největší slídily Big Brother Awards byly vyhlášeny v Centru současného umění DOX v Praze. Devítičlenná porota složená z odborníků na nové technologie, právníků, obránců lidských práv a novinářů vybírala vítěze z padesáti nominací zaslaných širokou veřejností. Anticeny udělované nově ve čtyřech kategoriích získali Google, Ministerstvo financí Samsung a MAFRA. Jediná pozitivní cena pak putuje šéfovi automobilky Volkswagen Martinu Winterkornovi.

číst dál

Ochránci soukromí si posvítili na slídily. Těm největším předají anticenu

Pá, 2015-02-20 12:52

Nezisková organizace Iuridicum Remedium (IuRe) pořádá letos již 10. ročník udílení cen Big Brother Awards (Ceny Velkého bratra). Na nominované z řad firem, úřadů a státních institucí se rozhodla upozornit netradičně pomocí nasvícení budov "Velkým bratrem". Nápis Big Brother Awards nebo siluetu Velkého bratra promítali například na budovu Českých drah, Policejního prezidia či české pobočky Googlu, jakožto zástupce nominovaných z každé z hlavních kategorií.

číst dál

Vítěze Big Brother Awards vyhlásíme 25.2. Zveme Vás na následnou diskusi v rámci pravidelných večerů "(S)tisk doby"

Čt, 2015-02-19 16:18

Centrum současného umění DOX a Iuridicum Remedium (IuRe) si vás dovolují pozvat na únorový večer z cyklu diskuzí (S)tisk doby.

25. 2. 2015 od 18 hod
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7

číst dál

Víte, že .... Google pročítá vaše e-maily za účelem cílení reklamy?

Čt, 2015-02-19 10:20

Google dlouhodobě pročítá e-maily uživatelů svých služeb s cílem zjišťovat klíčová slova a na základě toho pak cílit reklamu. V roce 2014 navíc vyšlo najevo, že v e-mailech vyhledává i informace o nezákonných aktivitách. Google jsme proto vybrali jako třetího a posledního slídila, na kterého jsme si pořádně posvítili (viz fotogalerie na konci článku).

číst dál

Posvítili jsme si i na Policii ČR. Za odposlouchávání novinářů za účelem zjistit jejich chráněný zdroj

Út, 2015-02-17 21:14

Jak vyplulo na povrch v rámci prošetřování kauzy Nagyová, tak Policie ČR odposlouchávala dva novináře, kteří se zabývali kauzou Pandur v roce 2011. Cílem odposlechů bylo odhalení identity zdroje, který dodával novinářům informace.

číst dál

Posvítili jsme si na České dráhy. Doslova!

Po, 2015-02-16 21:32

Při online nákupu jízdenky se nelze vyhnout poskytnutí osobních údajů – jména a čísla dokladu, aniž by bylo zřejmé, k čemu tyto údaje slouží. Samozřejmost anonymního cestování se tak opět stává méně samozřejmou.

číst dál

Vyhlášení anticen Big Brother Awards: Ve finále jsou České dráhy, Facebook nebo Baník Ostrava

Čt, 2015-02-05 14:14

Veřejnost rozhodla o padesátce finalistů, kteří se utkají o vítězství v populárních anticenách Big Brother Awards za rok 2014. Jubilejní 10. ročník proběhne 25. února v Centru současného umění Dox. Odborná porota do té doby rozhodne, které z nominovaných společností se nejvíce provinily v nabourávání našeho soukromí. Vítězové se podělí nově o čtyři anticeny a jednu cenu za ochranu soukromí.

číst dál

Avízo: Vrchní soud v Praze v úterý 3. února projedná odvolání Ministerstva vnitra ve věci policejní databáze DNA

St, 2015-01-28 15:30

Spor mezi žalobcem, který usiluje o likvidaci svého vzorku a profilu DNA, které mu byly odebrány v době výkonu trestu, rozhodl před téměř dvěma lety Městský soud v Praze. V rozsudku ze dne 3. 1. 2013 soud konstatoval, že zejména z důvodu nedostatečné právní úpravy nakládání s DNA v sektoru policie je uchovávání vzorku a profilu DNA žalobce v databázi v rozporu s evropskou Úmluvou o ochraně lidských práv a základních svobod, Listinou základních práv i svobod i příslušnými ustanoveními občanského zákoníku, které se týkají ochrany osobnosti.

číst dál

Podpořte náš boj proti slídilům na Katalyzátor.cz

St, 2015-01-28 10:06

Všichni máme právo na soukromí. Ne všichni jsou však ochotni ho respektovat. Pomozte nám veřejně ukázat na nějvětší hříšníky a utnout jejich slídění a podpořte náš boj na serveru Katalyzátor.cz.

 

číst dál

Facebook, Google nebo Policie ČR? Big Brother Awards ukazují na největší slídily

St, 2015-01-21 10:23

Mají stamilionové rozpočty, zaměstnávají tisíce lidí a jsou těmi nejvlivnějšími ve svém oboru. To jim dodává pocit, že si mohou dovolit téměř cokoliv a nikdy nedostanou přes prsty. Změnit se to však každoročně snaží anticeny Big Brother Awards, které upozorňují na největší slídily našeho soukromí. Kdo byl v této nepopulární činnosti v roce 2014 nejaktivnější? Organizátoři právě zveřejnili seznam nominovaných.

číst dál

PF 2015

Út, 2014-12-23 11:35

 

Vydali jsme unikátní studii o využívání DNA v policejní praxi

Po, 2014-12-15 14:04

Na tiskové konferenci k tématu "DNA v policejní praxi" jsme tento pátek (12. 12. 2014) představili naši unikátní studii s názvem "DNA v policejní praxi: Analýza právní úpravy a praxe využívání DNA v sektoru policie". Autory jsou Jan Vobořil z IuRe a Vít Ferfecki. 

Volně ke stažení je zde.

číst dál

AVÍZO: Novinářský workshop - DNA v policejní praxi

Pá, 2014-12-05 13:31
Jak policie využívá analýzy DNA ve své práci? Proč policie tají, jakým způsobem funguje policejní databáze DNA? Jaké jsou problémy používání důkazů DNA?

číst dál

Vlna demokracie zdola v EU: Europetice proti americké a kanadské obchodní dohodě získala v rekordním čase milion podpisů

Čt, 2014-12-04 13:39

Zlomový okamžik v pro evropskou občanskou společnost nastal dnes ve čtvrtek 4. prosince 2014. V ten den podepsal miliontý občan EU petici proti kontroverzním obchodním dohodám TTIP (mezi EU a USA) a CETA (mezi EU a Kanadou). Stalo se tak pouhé dva měsíce od zahájení sběru podpisů, což je historicky rekordní jev.

číst dál

Neoprávněně uchovávané vzorky DNA milionů lidí se budou v reakci na kampaň IuRe likvidovat. Stovky tisíc jich ale přesto budou nadále archivovány bez zákonné opory

St, 2014-12-03 10:08

Ministerstvo zdravotnictví připravilo novelu vyhlášky o zdravotnické dokumentaci a nově upravilo obsah a dobu uchovávání tzv. screeningových kartiček. V reakci na kampaň nevládní organizace Iuridicum Remedium a na udělení anticeny Big Brother Awards na počátku tohoto roku tak ministerstvo stanovilo napevno dobu uchovávání kartiček, která by měla být nadále 10 let místo stávající doby neomezené. Mělo by to znamenat likvidace milionů screeningových kartiček.

číst dál

Zahájeny nominace na Ceny Velkého bratra za rok 2014

St, 2014-11-26 12:59

Nominace na Ceny Velkého bratra za rok 2014 jsou oficiálně spuštěny! Své návrhy můžete vkládat přes nominační formulář. Ceny se udělují v 8 kategoriích, z nichž jedna je pozitivní a uděluje se osobě či společnosti, která přispěla k ochraně soukromí.

číst dál

Partneři

 

Geometry Global European Digital Rights
http://www.dox.cz/cs/

 

 

 
Kohovolit.eu
Yeseter 
Jobs.cz
Cannafest.cz Forenzní DNA servis 

Pro bono aliance