Novinky Slidilove.cz

Syndikovat obsah
Aktualizace: 5 hodin 54 min zpět

TTIP vadí i Američanům, chystají přes 50 protestů

Pá, 2015-04-10 10:34

Kontroverzní Dohoda o transatlantickém obchodním a investičním partnerství mezi EU a USA (tzv. TTIP) vzbuzuje v Evropské unii bezprecedentní vlnu občanské aktivity a odporu. Celoevropská petice žádající zastavení vyjednávání TTIP byla v rekordním čase dvou měsíců podpořena jedním milionem evropských občanů. TTIP je vnímána velmi problematicky i za oceánem. Američané plánují přes padesát protestů zaměřených proti TTIP.

číst dál

IuRe se v novém projektu zaměří na šíření a zlepšení ochrany informací v nevládních organizacích

St, 2015-04-08 16:10

Nevládní organizace Iuridicum Remedium (IuRe) bude pomáhat dalším nevládním organizacím v oblasti šíření a ochrany informací. Rozvoj nových technologií přináší řadu nových možností jak dostat informace mezi jejich adresáty, ale také nová ohrožení důvěrnosti informací a komunikace. Projekt podpořený grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů se zaměří zejména na dvě oblasti. Na jedné straně půjde o zvýšení informovanosti nevládních organizací o možnosti využívání děl pod licencí Creative Commons při tvorbě a šíření informačních materiálů všeho druhu.

číst dál

Pořádáme workshop "Whistlebloweři: Soukromí, bezpečnost a důvěrnost v komunikaci"

Čt, 2015-04-02 13:52

V sobotu 30. května pořádáme spolu s polskou organizací Radiofonia workshop pro novináře, státní úředníky,  pracovníky neziskových organizací, pracovníky odborů, bloggery a zkrátka pro všechny, kteří potřebují bezpečně, důvěrně a hlavně soukromě komunikovat se svými whistleblowery. Uskuteční se v prostorách Paralelní Polis (Dělnická 43, Praha 7) od 10:00 do 17:30. 

číst dál

Největšími českými slídily jsou Google, Mafra, Samsung a Ministerstvo financí

St, 2015-02-25 14:14

Výsledky desátého ročníku anticen pro největší slídily Big Brother Awards byly vyhlášeny v Centru současného umění DOX v Praze. Devítičlenná porota složená z odborníků na nové technologie, právníků, obránců lidských práv a novinářů vybírala vítěze z padesáti nominací zaslaných širokou veřejností. Anticeny udělované nově ve čtyřech kategoriích získali Google, Ministerstvo financí Samsung a MAFRA. Jediná pozitivní cena pak putuje šéfovi automobilky Volkswagen Martinu Winterkornovi.

číst dál

Ochránci soukromí si posvítili na slídily. Těm největším předají anticenu

Pá, 2015-02-20 13:52

Nezisková organizace Iuridicum Remedium (IuRe) pořádá letos již 10. ročník udílení cen Big Brother Awards (Ceny Velkého bratra). Na nominované z řad firem, úřadů a státních institucí se rozhodla upozornit netradičně pomocí nasvícení budov "Velkým bratrem". Nápis Big Brother Awards nebo siluetu Velkého bratra promítali například na budovu Českých drah, Policejního prezidia či české pobočky Googlu, jakožto zástupce nominovaných z každé z hlavních kategorií.

číst dál

Vítěze Big Brother Awards vyhlásíme 25.2. Zveme Vás na následnou diskusi v rámci pravidelných večerů "(S)tisk doby"

Čt, 2015-02-19 17:18

Centrum současného umění DOX a Iuridicum Remedium (IuRe) si vás dovolují pozvat na únorový večer z cyklu diskuzí (S)tisk doby.

25. 2. 2015 od 18 hod
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7

číst dál

Víte, že .... Google pročítá vaše e-maily za účelem cílení reklamy?

Čt, 2015-02-19 11:20

Google dlouhodobě pročítá e-maily uživatelů svých služeb s cílem zjišťovat klíčová slova a na základě toho pak cílit reklamu. V roce 2014 navíc vyšlo najevo, že v e-mailech vyhledává i informace o nezákonných aktivitách. Google jsme proto vybrali jako třetího a posledního slídila, na kterého jsme si pořádně posvítili (viz fotogalerie na konci článku).

číst dál

Posvítili jsme si i na Policii ČR. Za odposlouchávání novinářů za účelem zjistit jejich chráněný zdroj

Út, 2015-02-17 22:14

Jak vyplulo na povrch v rámci prošetřování kauzy Nagyová, tak Policie ČR odposlouchávala dva novináře, kteří se zabývali kauzou Pandur v roce 2011. Cílem odposlechů bylo odhalení identity zdroje, který dodával novinářům informace.

číst dál

Posvítili jsme si na České dráhy. Doslova!

Po, 2015-02-16 22:32

Při online nákupu jízdenky se nelze vyhnout poskytnutí osobních údajů – jména a čísla dokladu, aniž by bylo zřejmé, k čemu tyto údaje slouží. Samozřejmost anonymního cestování se tak opět stává méně samozřejmou.

číst dál

Vyhlášení anticen Big Brother Awards: Ve finále jsou České dráhy, Facebook nebo Baník Ostrava

Čt, 2015-02-05 15:14

Veřejnost rozhodla o padesátce finalistů, kteří se utkají o vítězství v populárních anticenách Big Brother Awards za rok 2014. Jubilejní 10. ročník proběhne 25. února v Centru současného umění Dox. Odborná porota do té doby rozhodne, které z nominovaných společností se nejvíce provinily v nabourávání našeho soukromí. Vítězové se podělí nově o čtyři anticeny a jednu cenu za ochranu soukromí.

číst dál

Avízo: Vrchní soud v Praze v úterý 3. února projedná odvolání Ministerstva vnitra ve věci policejní databáze DNA

St, 2015-01-28 16:30

Spor mezi žalobcem, který usiluje o likvidaci svého vzorku a profilu DNA, které mu byly odebrány v době výkonu trestu, rozhodl před téměř dvěma lety Městský soud v Praze. V rozsudku ze dne 3. 1. 2013 soud konstatoval, že zejména z důvodu nedostatečné právní úpravy nakládání s DNA v sektoru policie je uchovávání vzorku a profilu DNA žalobce v databázi v rozporu s evropskou Úmluvou o ochraně lidských práv a základních svobod, Listinou základních práv i svobod i příslušnými ustanoveními občanského zákoníku, které se týkají ochrany osobnosti.

číst dál

Podpořte náš boj proti slídilům na Katalyzátor.cz

St, 2015-01-28 11:06

Všichni máme právo na soukromí. Ne všichni jsou však ochotni ho respektovat. Pomozte nám veřejně ukázat na nějvětší hříšníky a utnout jejich slídění a podpořte náš boj na serveru Katalyzátor.cz.

 

číst dál

Facebook, Google nebo Policie ČR? Big Brother Awards ukazují na největší slídily

St, 2015-01-21 11:23

Mají stamilionové rozpočty, zaměstnávají tisíce lidí a jsou těmi nejvlivnějšími ve svém oboru. To jim dodává pocit, že si mohou dovolit téměř cokoliv a nikdy nedostanou přes prsty. Změnit se to však každoročně snaží anticeny Big Brother Awards, které upozorňují na největší slídily našeho soukromí. Kdo byl v této nepopulární činnosti v roce 2014 nejaktivnější? Organizátoři právě zveřejnili seznam nominovaných.

číst dál

Partneři

 

Geometry Global European Digital Rights
http://www.dox.cz/cs/

 

 

 
Kohovolit.eu
Yeseter 
Jobs.cz
Cannafest.cz Forenzní DNA servis 

Pro bono aliance