Novinky Slidilove.cz

Syndikovat obsah
Aktualizace: 3 hodiny 47 min zpět

Workshop pro #nevladky: Jak zabezpečit citlivá data?

Út, 2015-11-17 13:48

Během proběhlých workshopů jsme zaznamenali četné dotazy na účinné zabezpečení osobních údajů ve vašich systémech (zálohování, heslování počítačů, bezpečná práce s Google Diskem nebo Dropboxem, automatické odesílání dat prostřednictvím Windows 10...). Proto na téma právní ochrany osobních údajů navazujeme workshopem s odborníkem na informační technologie, který podobné otázky zodpoví a poradí Vám tipy pro každodenní praxi.

číst dál

Senátoři odmítli poslanecký přílepek o dlužnických registrech

Pá, 2015-11-13 14:59

Senát ve středu vrátil poslanecké sněmovně s pozměňujícími návrhy novelu zákona o ochraně spotřebitele. Vedle jiných připomínek Senát odmítl také přílepek upravující fungování dlužnických registrů kritizovaný některými senátory, Úřadem pro ochranu osobních údajů a nevládní organizací Iuridicum Remedium.

číst dál

Náš návrh zákona o DNA podpořilo 59 poslanců a čeká na stanovisko vlády

Po, 2015-11-09 12:04

Zákon o DNA, který jsme sepsali v IuRe, míří do vlády k vyjádření jejího stanoviska. Díky aktivitě poslance Daniela Korteho, který se o předložení zákona zasadil, se pod zákon podepsalo 59 poslanců napříč politickým spektrem. Zákon je pojat úzce s cílem regulovat oblast nakládání s DNA v sektoru policie.

číst dál

Poslanecký přílepek o úvěrových registrech k zákonu o ochraně spotřebitele otevírá prostor pro nekontrolované sdílení osobních údajů spotřebitelů

St, 2015-11-04 10:42

Zcela bez pozornosti médií i většiny veřejnosti poslanecká sněmovna v podstatě jednohlasně schválila vládní novelu zákona o ochraně spotřebitele i s poslaneckým přílepkem, který se týká problematiky

číst dál

Workshop: Jak tvořit poutavé prezentační materiály, které neskončí v šuplíku?

Čt, 2015-10-29 14:40

Kde hledat obrázky a grafiku zdarma pro vaše projekty? Za jakých podmínek je pak mohu používat? A kam umístit hotové dílo, aby se dostalo k co nejširšímu publiku? V bezplatném workshopu, který pořádáme již toto úterý 3. listopadu od 9:30 v Národní technické knihovně vám zodpovíme tyto a mnoho dalších otázek.

► Registrovat se můžete zdarma zde: http://goo.gl/bM2RHk

 

Po kliknutí na obrázek se zobrazí ve větší velikosti.

číst dál

Poskytovatelé sociálních služeb často nevědí jak zachovávat mlčenlivost vůči státním orgánům. Mohou tak ohrozit důvěrné informace o klientech

Út, 2015-10-27 17:23
Nevládní organizace Iuridicum Remedium upozorňuje na skutečnost, že řada provozovatelů sociálních služeb nemá vyjasněno, v jakých případech a v jakém rozsahu má být zachovávána mlčenlivost o klientech jednotlivých služeb. Problém dělá zejména poskytování informací policii a dalším státním orgánům. To může vést k porušování zákona, ale i ke snižování důvěry klientů v sociální služby.

číst dál

Slibovaná transparentost vyjednávání TTIP je švindl

Út, 2015-10-13 09:38

Navzdory slibovanému zprůhlednění TTIP, kontroverzní obchodní úmluvy mezi EU a USA, Evropská komise již tak supertajný režim vyjednávání ještě zpřísnila. Komise po sérii úniků dokumentů rozhodla zastavit elektronické posílání TTIP materiálů členským vládám. Jediný způsob, jak se seznámit s texty TTIP je osobní navštěva bruselské čítárny. Vyjednávání TTIP je dlouhodobě kritizováno pro netransparentnost evropskou ombudsmankou, watchdogovými organizacemi i samotnými politiky. (1)

číst dál

Návrh zákona o DNA míří do sněmovny jako poslanecká iniciativa

Út, 2015-09-29 15:25

Sněmovní komise pro kontrolu odposlechů dnes rozhodla o tom, že předloží poslanecké sněmovně návrh zákona o DNA, který dává právní základ existence kriminalistické databáze DNA a zároveň upravuje možnost provádění kontrolních analýz v rámci trestních řízení. Zákon vypracovaný nevládní organizací Iuridicum Remedium (IuRe) má tak zacelit legislativní „díru“, která je kritizována již řadu let.

číst dál

Licence CC otevřou radnice

Út, 2015-09-29 10:08

Na radnicích vznikají materiály, za jejichž tvorbu úředníkům platíme. Fotky, mapy a plány, radniční tisk, studie, otevřená data... To vše jsou cenné podklady pro rostoucí občanskou společnost, pro jednotlivce, neziskovky i firmy. Všichni bychom s nimi mohli dál pracovat, využívat pro své projekty, ale často tomu brání striktní autorská práva.

číst dál

Vláda bude ve středu 23. 9. rozhodovat o rozšiřování zdravotních registrů. Ochrana dat v registrech ale není na pořadu dne.

Pá, 2015-09-18 14:26

Vláda bude ve středu rozhodovat o osudu novely zákona o zdravotních službách, která přináší celou řadu změn, které umožní státu, aby měl ještě lepší přehled o zdraví každého z nás. Nově má například vzniknout superregistr shromažďující data o jednotlivých proplacených zdravotních zákrocích od všech zdravotních pojišťoven. Více údajů se bude ale odevzdávat i do stávajících registrů, vzniknou nové registry a doba uchovávání dat bude delší. To vše zcela zbytečně v podobě, která umožňuje identifikovat jednotlivé pacienty.

číst dál

Nominujte největšího slídila roku 2015 na cenu Big Brother Awards

Pá, 2015-09-11 14:53

Od pondělí 14. září 2015 jsou oficiálně spuštěny nominace na jedenáctý ročník Big Brother Awards (Cena Velkého bratra) a veřejnost tak může posílat přes web Slidilove.cz své tipy na nejzvědavější úřady, firmy nebo technologie. Už jedenáctý ročník cen udělovaných nevládní organizací Iuridicum Remedium (IuRe) největším slídilům bude mít i tento rok pět kategorií. Anticeny v kategorii Dlouhodobý slídil, Firemní slídil, Úřední slídil a Výrok Velkého bratra doplňuje Pozitivní cena za ochranu soukromí.

číst dál

Partneři

 

Geometry Global European Digital Rights
http://www.dox.cz/cs/

 

 

 
Kohovolit.eu
Yeseter 
Jobs.cz
Cannafest.com Forenzní DNA servis 

Pro bono aliance