Novinky Slidilove.cz

Syndikovat obsah
Aktualizace: 4 hodiny 22 min zpět

Oslovili jsme české europoslance kvůli svobodě panoramatu a síťové neutralitě

St, 2015-06-24 13:26

Dnes jsme rozeslali e-mail všem českým europoslancům s prosbou o zachování plné svobody panoramatu i pro svobodu a síťovou neutralitu internetu. Pokud byste se chtěli inspirovat a europoslance také oslovit, přikládáme plný text našeho dopisu:

Vážená paní poslankyně / Vážený pane poslanče,

číst dál

Učíme nevládky pracovat s licencemi Creative Commons

Po, 2015-06-15 11:31

Již v úterý 23. června pořádáme v Café Lajka workshop pro neziskové organizace na téma "Použití materiálů pod licencí Creative Commons". Posilte své PR a využijte grafiky, fotografií, videí, textů... které se vám nabízí zcela zdarma. Dozvíte se, kde materiály získat, jak je správně použít a jak nabídnout svá díla k volnému užití jiným organizacím. Zodpovíme nejčastější dotazy a na místě bude možnost konzultovat vaše projekty z pohledu autorského práva. Délka semináře 2h.

číst dál

Co přinese TTIP: výhodný obchod, ekonomické NATO či korporátní hrozbu?, debata MDA, úterý 23. června, 18.00

Po, 2015-06-15 10:58

Dovolujeme si Vás pozvat na diskuzi odborné komise - Evropské platformy Masarykovy demokratické akademie. Tématem bude českými médii opomíjená smlouva TTIP (Translatlantické obchodní a investiční partnenrství) mezi Evropskou unií a Spojenými státy americkými. Naším cílem je uchopit ideologický i věcný rámec tohoto paktu. Panelisté přiblíží jeho obsah a vysvětlí argumenty, proč bychom jej měli nebo neměli přijmout.

číst dál

Licence CC se již tradičně představí v NTK v rámci Pražské muzejní noci

Po, 2015-06-08 14:54

Jste autor a chcete dát své dílo volně k dispozici, ale neztratit své autorství? Použijte Creative Commons. Chcete si stáhnout fotku, video nebo text a dále je použít? Creative Commons vám zaručí, že dílo nebudete užívat protiprávně, a přesně Vám řekne, jak ho použít. Dobré příklady táhnou. Rádi s vámi prokonzultujeme jakékoliv dotazy :-)

 

Kdy? 13. června 2015 (sobota) od 19:00 hodin

Kde? Národní technická knihovna (Technická 6, Praha 6)

Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1594232160816191/

číst dál

Policie chce další údaje o našem pohybu na internetu

St, 2015-05-27 16:25

Policejní prezidium žádá, aby Ministerstvo vnitra upravilo vyhlášku a rozšířilo okruh informací uchovávaných plošně o elektronické komunikaci každého z nás. Nově chce mít přístup i k údajům o IP adrese a portu cílové strany komunikace u služby připojení k internetu. Tyto údaje mohou v řadě případů velmi usnadnit identifikaci webových stránek, na které se koukáme.

číst dál

Workshop: Anonymita a bezpečnost online

Út, 2015-05-12 14:32

Soukromí je naše základní právo! Naučte se pohybovat a komunikovat anonymně a bezpečně v online světě a přijďte na náš workshop v sobotu 30. května.

Oficiální web workshopu, kde najdete podrobnější informace a můžete se registrovat: http://bit.ly/1ImH46j.

číst dál

Česká republika patří k zemím odmítajícím TTIP

Út, 2015-05-12 10:47

V neděli 10. května se Česká republika zařadila mezi země odmítající úmluvu o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství mezi USA a Evropskou unií (TTIP).

číst dál

EU by měla arbitráže odmítnout, podobně jako Austrálie v roce 2005

Čt, 2015-05-07 14:18

Cecilia Malmström, komisařka pro obchod, včera v Evropském parlamentu prezentovala svůj pozměňovací návrh ostře kritizovaného arbitrážního systému, tzv.

číst dál

Žádáme dodržení slibů o vysoké úrovni ochrany osobních údajů v připravované evropské legislativě

St, 2015-04-22 14:45

Připojili jsme se k otevřenému dopisu předsedovi Evropské komise Junckerovi, v němž žádáme dodržení slibů o vysoké úrovni ochrany osobních údajů v připravované evropské legislativě.

Celý dopis je ke stažení zde: https://edri.org/files/DP_letter_Juncker_20150421.pdf

 

 

číst dál

TTIP vadí i Američanům, chystají přes 50 protestů

Pá, 2015-04-10 10:34

Kontroverzní Dohoda o transatlantickém obchodním a investičním partnerství mezi EU a USA (tzv. TTIP) vzbuzuje v Evropské unii bezprecedentní vlnu občanské aktivity a odporu. Celoevropská petice žádající zastavení vyjednávání TTIP byla v rekordním čase dvou měsíců podpořena jedním milionem evropských občanů. TTIP je vnímána velmi problematicky i za oceánem. Američané plánují přes padesát protestů zaměřených proti TTIP.

číst dál

IuRe se v novém projektu zaměří na šíření a zlepšení ochrany informací v nevládních organizacích

St, 2015-04-08 16:10

Nevládní organizace Iuridicum Remedium (IuRe) bude pomáhat dalším nevládním organizacím v oblasti šíření a ochrany informací. Rozvoj nových technologií přináší řadu nových možností jak dostat informace mezi jejich adresáty, ale také nová ohrožení důvěrnosti informací a komunikace. Projekt podpořený grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů se zaměří zejména na dvě oblasti. Na jedné straně půjde o zvýšení informovanosti nevládních organizací o možnosti využívání děl pod licencí Creative Commons při tvorbě a šíření informačních materiálů všeho druhu.

číst dál

Pořádáme workshop "Whistlebloweři: Soukromí, bezpečnost a důvěrnost v komunikaci"

Čt, 2015-04-02 13:52

V sobotu 30. května pořádáme spolu s polskou organizací Radiofonia workshop pro novináře, státní úředníky,  pracovníky neziskových organizací, pracovníky odborů, bloggery a zkrátka pro všechny, kteří potřebují bezpečně, důvěrně a hlavně soukromě komunikovat se svými whistleblowery. Uskuteční se v prostorách Paralelní Polis (Dělnická 43, Praha 7) od 10:00 do 17:30. 

číst dál

Partneři

 

Geometry Global European Digital Rights
http://www.dox.cz/cs/

 

 

 
Kohovolit.eu
Yeseter 
Jobs.cz
Cannafest.cz Forenzní DNA servis 

Pro bono aliance