Novinky Slidilove.cz

Syndikovat obsah
Aktualizace: 2 hodiny 46 min zpět

Mezinárodní CopyCamp Conference 2014

Út, 2014-10-28 18:12

Už za týden ve dnech 6. - 7. 11. 2014 se koná ve Varšavě mezinárodní konference Copy Camp 2014, zaměřenou na vliv autoprských práv na informační společnost.

číst dál

Český den akcí proti „stonásobně silnějším následovníkům ACTA“ – úmluvám TTIP a CETA – 18. Října

St, 2014-10-15 15:33

V sobotu 18. října proběhne Český den akcí proti připravovaným dohodám Transatlantické partnerství pro obchod a investice (TTIP) mezi EU a USA a Komplexní hospodářské a obchodní dohodě (CETA) mezi EU a Kanadou.

číst dál

Dnes startuje celoevropská petice zdola proti TTIP a CETA

Út, 2014-10-07 14:11

Namísto tzv. oficiální europetice - evropské občanské iniciativy, kterou garantuje Lisabonská smlouva a kterou v září Evropská komise protiprávně odmítla registrovat (dohra bude u Evropského soudního dvora). Přes 240 organizací a iniciativ z celé EU se spojilo s cílem získat přes milion podpisů Evropanů - a šance je velmi slušná, TTIP je již např. v UK nebo SRN po zásluze velké téma. Petici můžete podepsat zde, či na zatím provizorním webu ke kampani www.vttip.cz.

číst dál

IuRe podalo žalobu na Ministerstvo vnitra pro utajování informací

Po, 2014-09-29 15:26

Nevládní organizace Iuridicum Remedium podala k Městskému soudu v Praze žalobu proti rozhodnutí Ministerstva vnitra, kterým ministerstvo odmítlo poskytnout kompletní utajovaný pokyn policejního prezidenta, který upravuje nakládání s lidskou DNA ze strany policie.

číst dál

Žaloba na Evropskou komisi za protiprávnost během příprav „SuperACTA“ dohody s USA

Po, 2014-09-22 13:05

Více než 240 organizací z celé EU organizující milionovou petici proti poloutajenému vyjednávání Transatlantické obchodní a investiční úmluvy (TTIP, či také TAFTA) mezi EU a USA, zažaluje u Evropského soudního dvora svévolné odmítnutí registrace europetice Komisí.

číst dál

Vyjádření experta na Evropské a srovnávací ústavní právo JUDr. Tomáše Dumbrovského, LL.M., Ph.D. k odmítnutí registrace evropské občanské iniciativy proti vyjednávání smluv TTIP a CETA ze dne 11.9.2014

Po, 2014-09-22 11:50

Občanská iniciativa je jednou z mála možností přímé účasti občanů na unijním vládnutí zaručená “ústavou” EU. Výkonem tohoto práva mají občané nejen možnost ovlivnit rozhodování Unie, ale vytváří se jím unijní občanská společnost. Jeho význam tak přesahuje jeho konrétní obsah. Tomu musí odpovídat postavení práva na občanskou iniciativu v unijním “ústavním” systému a z toho vyplývající zvýšená ochrana. Rozhodnutí Komise je z tohoto pohledu protiústavní.

číst dál

Evropská komise ukázala strach z demokracie, po Evropě se chystají protestní akce

Pá, 2014-09-12 17:05

Ve čtvrtek 10.9. Komise bezprecedentně odmítla zaregistrovat tzv. europetici – evropskou občanskou iniciativu, která žádá zastavení poloutajeného vyjednávání a podpisu dvou kontroverzních mezinárodních smluv o obchodu a ochraně investic.  Transatlantickou obchodní a investiční úmluvu (TTIP, či také TAFTA) vyjednává Evropská unie od roku 2013  s USA a Kanadsko-evropskou obchodní úmluvu chce podepsat s Kanadou. 

číst dál

Nemocnice proti vůli pacientů odmítají likvidovat desítky let uchovávané biologické vzorky

Pá, 2014-08-29 08:41

Podle nevládní organizace Iuridicum Remedium (IuRe) jsou v České republice ve velikém množství uchovávány biologické vzorky krve, a to i proti vůli pacientů. To vše se podle IuRe děje v rozporu se zákonem a může za to zřejmě velmi široký výklad toho, co by mělo být součástí zdravotnické dokumentace.

číst dál

Jak pokračuje likvidace DNA vzorků z novorozeneckého screeningu?

Pá, 2014-08-08 10:19

Před měsícem a půl jsme pro vás vytvořili návod, jak žádat o likvidací vašich krevních vzorků nebo vzorků vašich dětí, které byly odebrány při novorozeneckém screeningu a jsou dále uchovávány.

číst dál

Jak funguje internet? Příručku EDRi přeložilo IuRe do češtiny

Út, 2014-07-29 11:22

Tento text má těm, kteří se podílejí na vytváření pravidel, poskytnout základní přehled o internetu a s ním souvisejících technologiích. Jeho cílem je poskytnout přehledné základní informace o některých základních technologiích, které tvoří páteř internetu. Doufáme, že bude cennou referencí, pomůže vám vyznat se v žargonu a objasní, jak funguje otevřený internet, na kterém v současné době závisí tolik občanských svobod a takové množství ekonomických aktivit.

číst dál

Partneři

 

            

Pro bono aliance European Digital Rights
 
Kohovolit.eu
Yeseter 
Jobs.cz