Novinky Slidilove.cz

Syndikovat obsah
Aktualizace: 17 min 23 sek zpět

Vrchní soud v Praze: Rozsudek, podle nějž stojí policejní databáze DNA mimo zákon je správný. Vydal ho ale nesprávný soud. Zjistili jsme to po třech letech.

Út, 2016-01-19 17:07

Vrchní soud dnes rozhodl ve věci odvolání Ministerstva vnitra proti rozsudku Městského soudu v Praze, který mu uložil zlikvidovat vzorky a profily DNA žalobce Jiřího Pivody, které jsou uchovávány v policejní databázi. Ačkoli konstatoval, že rozsudek Městského soudu je správný, tak došel k závěru, že věc v prvním stupni neměl projednávat Městský soud v Praze, ale Obvodní soud pro Prahu 7. Věc tak po sedmi letech, kdy se Jiří Pivoda domáhá spravedlnosti, začíná od začátku.

číst dál

Afterparty Big Brother Awards 2015

Út, 2016-01-19 15:18

18. února 2016 (čtvrtek) od 18:30 @ Studio Alta (U Výstaviště 21, Praha 7)

číst dál

Poslední možnost nominovat na Big Brother Awards 2015

St, 2016-01-06 12:45

V pátek 8. ledna 2016 se uzavřou nominace na Big Brother Awards za rok 2015. Využijte poslední možnost a nominujte úřady, firmy nebo jednotlivce, kteří v minulém roce nejvíce slídili v našem soukromí. I letos budou anticeny vyhlášeny ve 4 kategoriích – Dlouhodobý slídil, Úřední slídil, Firemní slídil a Výrok Velkého Bratra.

číst dál

PF 2016 | Objevte skrytý vánoční příběh

Út, 2015-12-22 08:00

Nádherné vánoční svátky a mnoho úspěchů v novém roce vám přeje celý tým IuRe! Prohlédněte si pozorně naše PFko a objevíte skrytý vánoční příběh :-)

Klikněte zde pro obrázek ve větším rozlišení

 

Policie plošně zaznamenává pohyb aut, fotí řidiče a automatizovaně rozeznává SPZ. Údaje o každém průjezdu vozidla uchovává bez konkrétního důvodu řadu měsíců

Pá, 2015-12-11 18:38

Podle informací, které si vyžádala nevládní organizace Iuridicum Remedium, má systém nazvaný „automatická kontrola vozidel“ sloužit k pátrání po odcizených vozidlech, k zefektivnění vyšetřování trestných činů nebo přestupků, které souvisí s užíváním těchto vozidel a k potírání terorismu.

číst dál

Workshop pro #nevladky: Jak zabezpečit citlivá data?

Út, 2015-11-17 13:48

Během proběhlých workshopů jsme zaznamenali četné dotazy na účinné zabezpečení osobních údajů ve vašich systémech (zálohování, heslování počítačů, bezpečná práce s Google Diskem nebo Dropboxem, automatické odesílání dat prostřednictvím Windows 10...). Proto na téma právní ochrany osobních údajů navazujeme workshopem s odborníkem na informační technologie, který podobné otázky zodpoví a poradí Vám tipy pro každodenní praxi.

číst dál

Senátoři odmítli poslanecký přílepek o dlužnických registrech

Pá, 2015-11-13 14:59

Senát ve středu vrátil poslanecké sněmovně s pozměňujícími návrhy novelu zákona o ochraně spotřebitele. Vedle jiných připomínek Senát odmítl také přílepek upravující fungování dlužnických registrů kritizovaný některými senátory, Úřadem pro ochranu osobních údajů a nevládní organizací Iuridicum Remedium.

číst dál

Náš návrh zákona o DNA podpořilo 59 poslanců a čeká na stanovisko vlády

Po, 2015-11-09 12:04

Zákon o DNA, který jsme sepsali v IuRe, míří do vlády k vyjádření jejího stanoviska. Díky aktivitě poslance Daniela Korteho, který se o předložení zákona zasadil, se pod zákon podepsalo 59 poslanců napříč politickým spektrem. Zákon je pojat úzce s cílem regulovat oblast nakládání s DNA v sektoru policie.

číst dál

Poslanecký přílepek o úvěrových registrech k zákonu o ochraně spotřebitele otevírá prostor pro nekontrolované sdílení osobních údajů spotřebitelů

St, 2015-11-04 10:42

Zcela bez pozornosti médií i většiny veřejnosti poslanecká sněmovna v podstatě jednohlasně schválila vládní novelu zákona o ochraně spotřebitele i s poslaneckým přílepkem, který se týká problematiky

číst dál

Workshop: Jak tvořit poutavé prezentační materiály, které neskončí v šuplíku?

Čt, 2015-10-29 14:40

Kde hledat obrázky a grafiku zdarma pro vaše projekty? Za jakých podmínek je pak mohu používat? A kam umístit hotové dílo, aby se dostalo k co nejširšímu publiku? V bezplatném workshopu, který pořádáme již toto úterý 3. listopadu od 9:30 v Národní technické knihovně vám zodpovíme tyto a mnoho dalších otázek.

► Registrovat se můžete zdarma zde: http://goo.gl/bM2RHk

 

Po kliknutí na obrázek se zobrazí ve větší velikosti.

číst dál

Poskytovatelé sociálních služeb často nevědí jak zachovávat mlčenlivost vůči státním orgánům. Mohou tak ohrozit důvěrné informace o klientech

Út, 2015-10-27 17:23
Nevládní organizace Iuridicum Remedium upozorňuje na skutečnost, že řada provozovatelů sociálních služeb nemá vyjasněno, v jakých případech a v jakém rozsahu má být zachovávána mlčenlivost o klientech jednotlivých služeb. Problém dělá zejména poskytování informací policii a dalším státním orgánům. To může vést k porušování zákona, ale i ke snižování důvěry klientů v sociální služby.

číst dál

Partneři

 

Geometry Global European Digital Rights
http://www.dox.cz/cs/

 

 

 
Yeseter 
Jobs.cz
Cannafest.com Forenzní DNA servis 

Pro bono aliance