Novinky Slidilove.cz

Syndikovat obsah
Aktualizace: 52 min 16 sek zpět

Odvolání proti rozhodnutí ÚZIS o neposkytnutí informací k zdravotním registrům

Út, 2016-05-10 17:06

Dnes jsme podali odvolání proti rozhodnutí ÚZIS o odmítnutí žádosti o informace, které jsme požadovali v souvislosti s vedením zdravotních registrů. Důvodem měla být - vedle klasického argumentu vnitřními předpisy známého nám od policie v souvislosti s vyžadováním interních pokynů o databázi DNA - nově i kybernetická bezpečnost registrů, což sice vzhledem k požadovaným informacím moc nedává smysl, ale počítáme, že to bude nový zastírací manévr i dalších slídilů v našem soukromí, kteří se tváří jako ochránci dat.

číst dál

Ústav zdravotních informací a statistiky tají, co dělá s citlivými daty o našem zdraví, která shromažďuje ve zdravotních registrech

St, 2016-04-27 12:46

V minulých týdnech nejprve Poslanecká sněmovna a následně i Senát posvětili rozšiřování Národního zdravotního informačního systému. Fakticky se jedná o řadu registrů obsahujících údaje o zdraví každého z nás propojené s rodnými čísly. Vedle stávajících registrů zaměřených například na onkologická onemocnění, evidenci hospitalizací nebo porodnictví se nově zavádí i superregistr, v němž budou shromážděny veškeré údaje od všech zdravotních pojišťoven týkající se všech proplacených úkonů.

číst dál

Workshop: Justiční omyly a jejich náprava (26.4.2016, PF UK)

Út, 2016-04-19 11:16

Ve spolupráci s Právnickou fakultou Univerzity Karlovy pořádáme již příští úterý 26. dubna 2016 od 16:00 hodin workshop zaměřený na využití nových technologií při otevírání starých trestních případů. Vycházíme z koncepce amerických Innocence projektů, které fungují již několik desítek let a jejich cílem je náprava justičních omylů. Na workshopu vystoupí advokát a ředitel IuRe Jan Vobořil a soudní znalec a genetik Daniel Vaněk.

číst dál

IuRe pomohlo nevládním organizacím chránit data a efektivněji šířit informace

Čt, 2016-03-31 15:25

V březnu končí projekt Zvyšování know-how nevládních organizací při sdílení, šíření a ochraně informací realizovaný nevládní organizací Iuridicum Remedium. Projekt podpořený grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů se zaměřil na práci s informacemi v nevládních organizacích. IuRe se soustředilo na dvě oblasti – ochranu osobních údajů a využívání veřejných licencí Creative Commons.

číst dál

Workshop: Ochrana osobních údajů a zabezpečení citlivých dat pro neziskové organizace (21.3. @ Café Lajka)

Út, 2016-03-08 13:48

Srdečně vás zveme na poslední ze série bezplatných workshopů na téma "Ochrana osobních údajů a zabezpečení citlivých dat pro neziskové organizace". Seminář proběhne 21. března (pondělí) od 10 do 15 hodin v Café Lajka (U Akademie 366/11, Praha 7).

 

číst dál

Poslanci rozhodnou o vytvoření superregistru s osobními údaji o zdravotní péči všech pacientů. IuRe vyzývá poslance k podpoře poslaneckého návrhu na zamítnutí novely.

Po, 2016-03-07 22:16
Na právě probíhající schůzi Poslanecké sněmovny je na středu 9. 3. naplánováno projednání vládního návrhu zákona o zdravotních službách (tisk č. 614).

číst dál

Představujeme novou příručku o ochraně osobních údajů (nejen) pro nevládní organizace

Pá, 2016-03-04 12:18

Příručka byla vytvořena v rámci projektu Zvyšování know-how nevládních organizací při sdílení, šíření a ochraně informací podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů, který se zaměřil na práci s informacemi v nevládních organizacích.

číst dál

Příručka: Jak využívá CC licence samospráva u nás a ve světě?

St, 2016-03-02 17:05

Samosprávy, ať už kraje, města nebo obce, produkují řadu autorských děl. Částečně jde o tzv. úřední díla, která nejsou chráněna autorským zákonem, jde například o právní předpisy, rozhodnutí, ale i obecní kroniky nebo třeba znaky obcí a měst.

číst dál

Proč jsme se rozhodli od příštího roku pojmenovat pozitivní cenu za ochranu soukromí po Edwardu Snowdenovi?

Po, 2016-02-22 17:06

Ceny Velkého Bratra udělujeme od roku 2005. Od počátku máme mezi anticenami i kategorii skutečně oceňující počiny jednotlivců i institucí na poli ochrany soukromí. Máme za to, že je potřeba říci nejen, co je špatně, ale ocenit i ty, kteří přispěli různým způsobem k zlepšení ochrany soukromí.

číst dál

Největšími českými slídily za rok 2015 jsou Policie ČR, Ministerstvo financí, Mattel a ministr Chovanec

St, 2016-02-17 18:27

Výsledky jedenáctého ročníku anticen pro největší slídily Big Brother Awards byly vyhlášeny v pražském Studiu Alta. Devítičlenná porota složená z odborníků na nové technologie, právníků, obránců lidských práv a novinářů vybírala vítěze z padesáti pěti nominací zaslaných širokou veřejností. Anticeny udělované ve čtyřech kategoriích získali Policie ČR, Ministerstvo financí, výrobce hraček Mattel a ministr Chovanec.

číst dál

Ochránci soukromí předají anticeny největším slídilům za rok 2015

Po, 2016-02-15 15:39

Nezisková organizace Iuridicum Remedium (IuRe) předá mezinárodní anticeny Big Brother Awards (Ceny Velkého Bratra) v letošním 11. ročníku. Mezi nominovanými slídily jsou například Policie České republiky, Ministerstva financí či zdravotnictví, společnosti Facebook, Mattel nebo Microsoft. Vítěze se veřejnost dozví na tiskové konferenci 18. února od 10:00 v pražském Studiu Alta.

číst dál

Partneři

 

Geometry Global European Digital Rights
http://www.dox.cz/cs/

 

 

 
Yeseter 
Jobs.cz
Cannafest.com Forenzní DNA servis 

Pro bono aliance