Novinky Slidilove.cz

Syndikovat obsah
Aktualizace: 3 hodiny 4 min zpět

Vydali jsme unikátní studii o využívání DNA v policejní praxi

Po, 2014-12-15 14:04

Na tiskové konferenci k tématu "DNA v policejní praxi" jsme tento pátek (12. 12. 2014) představili naši unikátní studii s názvem "DNA v policejní praxi: Analýza právní úpravy a praxe využívání DNA v sektoru policie". Autory jsou Jan Vobořil z IuRe a Vít Ferfecki. 

Volně ke stažení je zde.

číst dál

AVÍZO: Novinářský workshop - DNA v policejní praxi

Pá, 2014-12-05 13:31
Jak policie využívá analýzy DNA ve své práci? Proč policie tají, jakým způsobem funguje policejní databáze DNA? Jaké jsou problémy používání důkazů DNA?

číst dál

Vlna demokracie zdola v EU: Europetice proti americké a kanadské obchodní dohodě získala v rekordním čase milion podpisů

Čt, 2014-12-04 13:39

Zlomový okamžik v pro evropskou občanskou společnost nastal dnes ve čtvrtek 4. prosince 2014. V ten den podepsal miliontý občan EU petici proti kontroverzním obchodním dohodám TTIP (mezi EU a USA) a CETA (mezi EU a Kanadou). Stalo se tak pouhé dva měsíce od zahájení sběru podpisů, což je historicky rekordní jev.

číst dál

Neoprávněně uchovávané vzorky DNA milionů lidí se budou v reakci na kampaň IuRe likvidovat. Stovky tisíc jich ale přesto budou nadále archivovány bez zákonné opory

St, 2014-12-03 10:08

Ministerstvo zdravotnictví připravilo novelu vyhlášky o zdravotnické dokumentaci a nově upravilo obsah a dobu uchovávání tzv. screeningových kartiček. V reakci na kampaň nevládní organizace Iuridicum Remedium a na udělení anticeny Big Brother Awards na počátku tohoto roku tak ministerstvo stanovilo napevno dobu uchovávání kartiček, která by měla být nadále 10 let místo stávající doby neomezené. Mělo by to znamenat likvidace milionů screeningových kartiček.

číst dál

Zahájeny nominace na Ceny Velkého bratra za rok 2014

St, 2014-11-26 12:59

Nominace na Ceny Velkého bratra za rok 2014 jsou oficiálně spuštěny! Své návrhy můžete vkládat přes nominační formulář. Ceny se udělují v 8 kategoriích, z nichž jedna je pozitivní a uděluje se osobě či společnosti, která přispěla k ochraně soukromí.

číst dál

Mezinárodní CopyCamp Conference 2014

Út, 2014-10-28 18:12

Už za týden ve dnech 6. - 7. 11. 2014 se koná ve Varšavě mezinárodní konference Copy Camp 2014, zaměřenou na vliv autoprských práv na informační společnost.

číst dál

Český den akcí proti „stonásobně silnějším následovníkům ACTA“ – úmluvám TTIP a CETA – 18. Října

St, 2014-10-15 15:33

V sobotu 18. října proběhne Český den akcí proti připravovaným dohodám Transatlantické partnerství pro obchod a investice (TTIP) mezi EU a USA a Komplexní hospodářské a obchodní dohodě (CETA) mezi EU a Kanadou.

číst dál

Dnes startuje celoevropská petice zdola proti TTIP a CETA

Út, 2014-10-07 14:11

Namísto tzv. oficiální europetice - evropské občanské iniciativy, kterou garantuje Lisabonská smlouva a kterou v září Evropská komise protiprávně odmítla registrovat (dohra bude u Evropského soudního dvora). Přes 240 organizací a iniciativ z celé EU se spojilo s cílem získat přes milion podpisů Evropanů - a šance je velmi slušná, TTIP je již např. v UK nebo SRN po zásluze velké téma. Petici můžete podepsat zde, či na zatím provizorním webu ke kampani www.vttip.cz.

číst dál

IuRe podalo žalobu na Ministerstvo vnitra pro utajování informací

Po, 2014-09-29 15:26

Nevládní organizace Iuridicum Remedium podala k Městskému soudu v Praze žalobu proti rozhodnutí Ministerstva vnitra, kterým ministerstvo odmítlo poskytnout kompletní utajovaný pokyn policejního prezidenta, který upravuje nakládání s lidskou DNA ze strany policie.

číst dál

Žaloba na Evropskou komisi za protiprávnost během příprav „SuperACTA“ dohody s USA

Po, 2014-09-22 13:05

Více než 240 organizací z celé EU organizující milionovou petici proti poloutajenému vyjednávání Transatlantické obchodní a investiční úmluvy (TTIP, či také TAFTA) mezi EU a USA, zažaluje u Evropského soudního dvora svévolné odmítnutí registrace europetice Komisí.

číst dál

Vyjádření experta na Evropské a srovnávací ústavní právo JUDr. Tomáše Dumbrovského, LL.M., Ph.D. k odmítnutí registrace evropské občanské iniciativy proti vyjednávání smluv TTIP a CETA ze dne 11.9.2014

Po, 2014-09-22 11:50

Občanská iniciativa je jednou z mála možností přímé účasti občanů na unijním vládnutí zaručená “ústavou” EU. Výkonem tohoto práva mají občané nejen možnost ovlivnit rozhodování Unie, ale vytváří se jím unijní občanská společnost. Jeho význam tak přesahuje jeho konrétní obsah. Tomu musí odpovídat postavení práva na občanskou iniciativu v unijním “ústavním” systému a z toho vyplývající zvýšená ochrana. Rozhodnutí Komise je z tohoto pohledu protiústavní.

číst dál

Evropská komise ukázala strach z demokracie, po Evropě se chystají protestní akce

Pá, 2014-09-12 17:05

Ve čtvrtek 10.9. Komise bezprecedentně odmítla zaregistrovat tzv. europetici – evropskou občanskou iniciativu, která žádá zastavení poloutajeného vyjednávání a podpisu dvou kontroverzních mezinárodních smluv o obchodu a ochraně investic.  Transatlantickou obchodní a investiční úmluvu (TTIP, či také TAFTA) vyjednává Evropská unie od roku 2013  s USA a Kanadsko-evropskou obchodní úmluvu chce podepsat s Kanadou. 

číst dál

Partneři

 

            

tr>

Pro bono aliance European Digital Rights
 
Kohovolit.eu
Yeseter 
Jobs.cz
Cannafest.cz