IURE logo
Iuridicum Remedium


Novinky / poslední aktualizace 8. 12. 2023
— Na světě je druhé číslo našeho tištěného zpravodaje, tentokrát i s ilustracemi. Posíláme našim stálým dárcům a dárkyním. Zařaďte se mezi ně.
Skvělý text od Honzy Šípka přistál na našem blogu: o soukromí, decentralizaci, blackoutu i hnilobě internetu.
— Sympozium Digitální doba s lidskou tváří je za námi. Mrkněte na výzkum, prezentace i záznam.

právní pomoc
Exekuce / dluhy / bydlení

Digitální svobody.cz
Ochrana soukromí / právo na analog

O nás

Iuridicum Remedium, z. s. (IuRe) je nevládní nezisková organizace prosazující základní svobody člověka v digitálním i skutečném životě a dostupnost práva a spravedlnosti všem. Pomocí práva prosazujeme digitální svobody (právo na soukromí i právo na analog), pomáháme ale také zajistit bezplatnou právní pomoc v tématech dluhů a exekucí. Vedle pravidelné organizace Cen Velkého bratra realizujeme aktuálně (únor 2023) také projekt Digitální doba s lidskou tváří a Let’s Stop the Medical Big Brother. Máme za sebou řadu úspěchů: podívejte se na ty poslední z roku 2022. Spojte se s námi.
výroční zprávy

Chci vypomoci IURE

Ozvěte se na iure@iure.org. Rádi poznáme lidi, kteří sympatizují s naší prací na dostupnosti právní pomoci a prosazováním digitálních svobod.
Čím mohu pomoci

Můžete nám pomoci s kancelářskými pracemi, weby, fotografováním, sociálními sítěmi, právní analýzou, rešeršemi, zhotovením videa, spoluorganizací, budováním komunity, ale i lecčíms dalším.

Finanční pomoc

Podpořte naší činnost pravidelným finančním příspěvkem přes Darujme.cz, na účet či v hotovosti složenkou.
Informace k platbám
  • účet pro veřejnou sbírku: 2200515622/2010 (Fio Banka)
  • v hotovosti složenkou typu A na adresu kanceláře IuRe, Jeseniova 837/10, 130 00 Praha 3
    Pokud si budete přát zaslat potvrzení o daru, uveďte prosím do zprávy pro příjemce vaše jméno (bez diakritiky) a ozvěte se nám na e-mail.

Za podporu upřímně děkujeme, není to jen potřebná finanční posila, ale i výborné ocenění naší práce. Z daní z příjmů je možné odečíst částky nad 1000 Kč. Pro tuto příležitost vám na vyžádání rádi vystavíme potvrzení.

Advokátní kancelář Tomáš Rašovský - logo