Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

Poradna je určena k zodpovídání dotazů seniorům

(osobám 50+)

Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • dluhů a exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Aktuálně jsme vydali: Publikace Oddlužení pro seniory

 

 

blokace nekolika učtu

Vloženo: 18.03.2022
Kategorie: 
Jiné nezákonnosti a problémy exekucí
Text otázky: 

Dobrý den . Prosím o radu.Je proti mně vedená exekuce .Vrámci toho bylo mi zablokovan učet. Finanční částka které je v blokaci je dostatučující k vyrovnání exekuce,což určitě banka o tom musel pred nekolika měsíci inforovat.Taky o té situaci informoval excekutora který vydal blokaci že častka na učte blokované je dostatučující a vydal príkaz k prevedění aby bylo exekuce ukončené. A rekce byla že dnes podal exekuční príkaz na další učet který vlastním.Mám dojem že spíš než aby co chtěl ukončit exekuci jenom snaží navyšovat odměnu za další a další ukony.
Text odpovědi:
Dobrý den,
V případě, že na v pořadí prvním zablokovaném účtu je dostatek finančních prostředků pro úhradu jak vymáhaného dluhu, tak i veškerých nákladů exekuce, nemělo by docházet k blokaci dalšího bankovního účtu. Ve věci můžete podat návrh na částečné zastavení exekuce, a to dle ust. § 268 odst. 4 občanského soudního řádu, tedy z důvodu, že výkon rozhodnutí byl nařízen v rozsahu širším, než jaký postačí k uspokojení oprávněného.
Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights