Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

doporučenka úřadu práce a žádost o ukončení vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání

Vloženo: 20.10.2018
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, pokud uchazeč obdrží od úřadu práce doporučenku do zaměstnání, příčemž, tuto doporučenku má vyřídit do 3 pracovních dní, následně podá první pracovní den po obdržení doporučenky vlastní žádost o ukončení evidence dle par. 29 písm. b) zákona 435/2004, bude mu v takovém případě vyhověno? Ke dni podání vlastní žádosti neporuší ve vztahu k ÚP žádnou povinnost, neboť povinnost by porušil pokud by marně uplynula lhůta 3 pracovních dní. Je to tak? Děkuji za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den, 
 
ano, je to tak, neboť vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání ukončí krajská pobočka Úřadu práce uchazeči o zaměstnání právě (už) ke dni, kdy je krajské pobočce doručena žádost uchazeče o ukončení vedení v evidenci.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights