Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Dotaz

Vloženo: 27.06.2014
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den chci se zeptat mám 4ři exekuce dá se nějak dohodnout abych je splácel jednu po jendé bez toho abymi ta další nezabavila účet či nedala exekuci na plat ? Předem děkuji za odpověd.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
ve Vašem případě, pokud splňujete zákonné podmínky, doporučujeme požádat o sloučení exekucí. O návrhu na sloučení exekucí si můžete přečíst více v našich předchozích odpovědích na dotazy z této oblasti, např. http://www.iure.org/14/89/poradna/slouceni-exekuci-1 či http://www.iure.org/14/89/poradna/kj-slouceni-exekuci nebo http://www.iure.org/14/89/poradna/slouceni-exekuci-4  anebo např. http://www.iure.org/14/89/poradna/slouceni-exekuci-3.
 
Jestliže  Vaše exekuce řeší různí exekutoři, postupují v jednotlivých exekučních řízení nezávisle na sobě, tzn. každý z exekutorů je oprávněn vydávat exekuční příkazy pro vymožení dluhu. Může tedy nastat situace, že Vám různí exekutoři obestaví různý majetek, tj. jeden vydá exekuční příkaz na provádění srážek ze mzdy, jiný exekutor vydá příkaz na tzv.“ zablokování účtu“ (tj. exekuční příkaz pro vymožení dluhu přikázáním pohledávky z bankovního účtu). Může však nastat i situace, že oba exekutoři vydají stejný exekuční příkaz, tj. např. oba nařídí provádění srážek ze mzdy (pak platí, že peníze se nejprve sráží ve prospěch dluhu vedeného u exekutora, který exekuční příkaz vydal jako první a po splacení dluhu se pokračuje ve srážkách ve prospěch později vydaného příkazu).  Na tento postup mají exekutoři ze zákona nárok. Můžete se samozřejmě pokusit s exekutorem dohodnout na splácení a případně také na tom, aby Vám byl nějaký majetek uvolněn, avšak takové žádosti exekutor není ze zákona povinen vyhovět. Pokud by ve Vašem případě byly nějaké skutečně mimořádné okolnosti, můžete takovou žádost podat formou návrhu na na částečné zastavení exekuce a požádat o zrušení některého exekučního příkazu. Exekutor a v případě podaného odvolání proti rozhodnutí exekutora soud, žádost a zejména okolnosti v žádosti uvedené, prozkoumá a může rozhodnout ve Váš prospěch.
 
S pozdravem,
 

Tým IuRe 
 

Partneři

 

European Digital Rights