Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Exekuce

Vloženo: 01.12.2020
Kategorie: 
Jiné nezákonnosti a problémy exekucí
Text otázky: 

Zaměstnavatel omylem odvedl exekutorovi srážky ze mzdy zaměstnance. Exekutor je odmítá vrátit, protože už byly vyplaceny oprávněnému. Má na to právo? Nejedná se na jeho straně o bezdůvodné obohacení? Předem děkuji.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud již byly prostředky vyplacené oprávněnému, tak je to právě oprávněný, na jehož straně došlo k bezdůvodnému obohacení. Doporučujeme tedy obrátit se na oprávněného s výzvou k vrácení přeplatku. Oprávněný by Vám tyto peníze měl vrátit.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights