Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Exekuce

Vloženo: 01.12.2020
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den prosím chtěla bych se zeptat jak se bránit proti neoprávněné exekuci? Manžel je Slovenské národnosti a nyní jsme se dozvěděli že jeho bývalá manželka na něj podala exekuci ve výši 20tis euro. Vzniklo to tak že se chtěli v roce 2011 rozvést a nakonec si dali šanci znovu spolu žít. Soud mu i tak vyměřil platit 175 euro na dítě a 150euro na manželku. Avšak spolu začali žít a celá manželovo výplata chodila po celou dobu na její účet což by se mělo dát dokázat. Tím pádem ji neplatil výživné. Začal ho platit až když se s ní před 3roky rozešel a začali jsme být spolu. Může to doložit výpisy. Jak se máme bránit? Jinak po celou dobu věděla jeho adresu v CZ a žádný dopis o začnutí exekuce nedostal. Dělá nám ze života peklo a nikoho to nezajímá. Jsme na pokraji sil. Moc děkuji za radu

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud je exekuce vedena dle českého právního řádu a Váš manžel tvrdí, že dluh neexistuje, může Váš manžel podat návrh na zastavení exekuce z důvodu dle ust. § 268 odst. 1 písm. g) občanského soudního řádu nebo dle ust. § 268 odst. 4 občanského soudního řádu. Pokud exekutor návrhu na zastavení exekuce sám nevyhoví, postoupí věc příslušnému soudu, který návrh Vašeho manžela posoudí.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights