Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

exekuce

Vloženo: 04.02.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

dobrý den přišla mi exekuce jsem přesvědčen že jsem ji již vyrovnal jak zjistim ktere exekuce jsem už zaplatil dekuji za odpověd

Text odpovědi: 

Dobrý den,

doporučujeme zjistit o jaký konkrétní dluh se jedná. To, jaká konkrétní povinnost a na základě jakého rozhodnutí je vymáhána je uvedeno v rozhodnutí o zahájení exekuce, které Vám bylo doručeno. Dle uvedeného byste pak měl být schopen určit, zda jste dluh již uhradil zcela případně částečně. Pokud se tak stalo, můžete podat návrh na zastavení nebo částečné zastavení exekuce. Tento návrh však musíte doložit důkazem prokazujícím úhradu či částečnou úhradu dluhu.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights