Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Exekuce

Vloženo: 22.02.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den,
chtěla jsem se Vás zeptat, když moji rodiče mají vysoké dluhy a já mám stále u nich trvalé bydliště, může mi exekutor zablokovat účet? I když sama nic nedluzim? Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

exekutor nemůže postihnout účet osoby, která není dlužníkem. Tedy nemůže postihnout ani Váš účet pokud nejste dlužníkem. To, že máte trvalý pobyt u svých rodičů na věci nic nemění.
Pokud by se však na Vašem účtu nacházely i finanční prostředky rodičů, mohl by exekutor vést exekuci přikázáním pohledávky, což by znamenalo, že byste byla povinna vyplatit exekutorovi finanční prostředky svých rodičů, které byste měla na svém účtu uložené.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights