Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

Poradna je určena k zodpovídání dotazů seniorům

(osobám 50+)

Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • dluhů a exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Aktuálně jsme vydali: Publikace Oddlužení pro seniory

 

 

Exekuce

Vloženo: 31.03.2022
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Obecné dotazy k exekucím
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den Prosím Vás, šest let pracuji a měla jsem exekuci na plat. Po šesti letech jsem na výplatní pásce neměla žádné srážky, další měsíc též ne, ale ten třetí měsíc už srážky budu opět mít. Přišel mi i dopis o exekučním příkazu přidělený na firmu kde pracuji. A mě zajímá, jestli je to možné, když šest let strhavaji, pak mě dva měsíce nechají s domněnkou že je po všem a třetí měsíc opět. Jak je možné že se už neozvali během těch šesti let? To mám do budoucna očekávat že se situace bude opakovat? Prosím o vysvětlení popřípadě o radu. Moc Vám děkuji :)
Text odpovědi:
Dobrý den, neznáme podrobnosti případu, proto se nemůžeme blíže vyjádřit k tomu, proč nedošlo k provedení srážky ze mzdy. Příčin k neprovedení srážky ze mzdy mohlo více (například opomenutí zaměstnavatele, nebo příliš nízká mzda, případně jiný důvod). Doporučujeme proto, abyste se obrátila na svého zaměstnavatele resp. jeho mzdovou účtárnu, kde by Vám důvod neprovedení srážky mohli osvětlit. Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights