Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Exekuce a exekutor

Vloženo: 23.01.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, jsou na mě vedené exekuce,které mám vedené i na můj bankovní účet a i na mzdu v práci. Paní účetní sráží a povinné splátky posílá každý měsíc,pár exekucím. Je to pár měsíců co mě jeden exekutor navštívil kdy jsem byla v práci,telefonicky jsme se domluvili že budu posílat 1000 Kč z toho co mi zbývá. Nyní je to týden co přijel další exekutor stim že nesplacim. Jak je to možné,když jsem zaměstnaná ve Fakultní nemocnici a pravidelně dostávám plat. Mám dceru 6 let a zbývá nám na život 12000 Kč.jsme spolu sami a víc splácet nemůžu. Co mám v tomto případě dělat? Je něco co by mi pomohlo se toho kolotoče dostat? Nejsem zadlužená v milionech,ale celkově je to 320 tisíc korun,včetně úroků.
Budu ráda za každou radu. Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud máte více exekucí, probíhá každá z nich zvlášť. Pokud je Vaším jediným zabavitelným majetkem mzda, budou exekuce probíhat dle pořadí v jakém byly zahájené. Tedy nejdříve provede exekuci ten exekutor, který zahájil exekuci jako první, a který jako první vydal příkaz ke srážkám ze mzdy. Jakmile bude tato exekuce ukončena, budou srážky ze mzdy vyplácené exekutorovi, který je druhý v pořadí atd. Jinak řečeno druhý a další exekutor v pořadí musí počkat dokud není uspokojena exekuce před nimi.
Není sice vyloučeno, abyste vedle srážek ze mzdy hradila zároveň dobrovolně i exekuce, které jsou další v pořadí. Uvedené je však pouze na Vaší vůli, není to Vaše povinnost.
V případě, že máte více dluhů u různých věřitelů, můžete zvážit podání insolvenčního návrhu s návrhem na povolení oddlužení.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights