Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Exekuce a předmanželská smlouva

Vloženo: 12.11.2020
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý mám otázku veškerý majetek co máme jsem nabila před manželstvím bohužel manžel má exekuci a mě díky tomu že jsem manželka zablokovali účet a předmanželskou smlouvu jsme sepsali bohužel až po svatbě bohužel tedy i po uložení exekuce tím pádem se chci zeptat jelikož jsem vše nabila před manželstvím může exekutor zabavit nábytek a majetek který jsem kupovala já a na mé jméno a pomůže mi ta předmanželská smlouva i když je sepsána později děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud dluh vznikl před uzavřením manželství pouze Vašemu manželovi, nelze Váš výlučný majetek v exekuci vedené proti Vašemu manželovi postihnout.
V případě, že dluh vznikl již za trvání manželství a je součástí SJM, může být exekucí postižen i Váš výlučný majetek.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights