Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Exekutorka

Vloženo: 02.02.2021
Kategorie: 
Jiné nezákonnosti a problémy exekucí
Text otázky: 

Dobry den. Exekutorka meho pritele posila dvakrat do roka dopis za ktery si uctuje 14-16 tisic. Pritel ma exekuci na plat a mesicne mu odchazi 3-4 tisice. S dopisem posle i vypis. Ke dni 19.1. 2021 pritel dluzil dle dopisu 99000. Dne 2.2. volal pani exekutorce ze by chtel celou castku splatit. Pani exekutorka mu rekla ze jistina je jiz zaplacena ze plati jen uroky a jeji odmenu ale ze castka neni 99 tisic ale 130 tisic. Jak se za 14dni muze exekuce kde je jistina splacena navysit o 30 tisic? Je tohle jednani normalni? Dekuji za odpoved

Text odpovědi: 

Dobrý den,

bohužel podrobnosti případu neznáme, tedy nemůžeme říci, zda je toto navýšení reálné či nikoliv. Doporučujeme obrátit se na exekutorku a vyžádat si podrobné vyúčtování dlužné částky, v němž bude uvedeno jaká částka je účtována na odměnu exekutora, jaká na úroky, případně na jiné poplatky.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights