Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Mimoradna odmena exekuce

Vloženo: 12.11.2020
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den. V zamestnani nam byl k bezne mesicni mzde vyplacena mimoradna odmena ve vysi 50% mesicni hrube mzdy. Je spravne, ze mi bylo vse strzeno na neprednostni pohledavku a zbyla mi jen nezabavitelna castka, tak jako kazdy mesic? Dekuji za vasi odpoved.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

mimořádnou odměnu lze postihnout exekucí, neboť se jedná o součást Vašeho příjmu. Výše jednotlivých částek, které lze "strhnout" na úhradu přednostních a nepřednostních pohledávek se přitom počítá ze součtu Vašeho běžného příjmu a částky mimořádné odměny.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights