Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

Poradna je určena k zodpovídání dotazů seniorům

(osobám 50+)

Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • dluhů a exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Aktuálně jsme vydali: Publikace Oddlužení pro seniory

 

 

Odblokování účtu po zaplacení exekuce

Vloženo: 27.10.2021
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Již 3 týdny mám informaci od banky,že účet byl exekutorem odblokován.Banka na telefonický dotaz slibovala uvolnit účet do několika dnů až týdně.Ani po 3 týdnech banka účet neuvolnila. Jak mám postupovat? Děkuji.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

neznáme podrobnosti Vašeho případu, proto můžeme pouze obecně uvést, že v případě, že exekuce byla ukončena a banka účet odblokovala, měl byste již mít možnost volně nakládat s finančními prostředky na účtu. Pokud tomu tak není, doporučujeme učinit dotaz na banku z jakého důvodu Vám není umožněna dispozice s prostředky na účtu. Teprve po zjištění příčiny blokace finančních prostředků ze strany banky lze případně zvolit další postup ve věci.

Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights