Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

Poradna je určena k zodpovídání dotazů seniorům

(osobám 50+)

Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • dluhů a exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Aktuálně jsme vydali: Publikace Oddlužení pro seniory

 

 

Odklad exekuce

Vloženo: 26.10.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Prosím, odvolací soud mě zamítl odklad a, potvrdil tak rozsudek okresního soudu. Bohužel během odvolání jsem vážně onemocněla mám po operaci a budu asi půl roku doma. Tak mě sice vše zamítli ale napsali že mužu učinit nové podání odkladu z důvodu nemoci. Tak jsem to ihned udělala ještě v den doručení zamítnutí odkladu od krajského soudu. Co to teď znamená. Nechápu to. Rozsudek je přece pravomocny a nemám tam ani možnost odvolání ci dovolání. Děkuji moc.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

ohledně Vaší první žádosti bylo již skutečně pravomocně rozhodnuto a nemáte možnost již dalšího opravného prostředku.
Vy jste ovšem podala žádost novou, ohledně které exekutor, případně exekuční soud teprve budou rozhodovat. Na základě Vaší nové žádosti bylo tedy zahájeno řízení nové. Proti rozhodnutí o Vaší nové žádosti pak budete mít možnost podat opravný prostředek.

Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights