Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

Poradna je určena k zodpovídání dotazů seniorům

(osobám 50+)

Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • dluhů a exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Aktuálně jsme vydali: Publikace Oddlužení pro seniory

 

 

pokuta z roku 2017

Vloženo: 26.12.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, letos v řijnu se mi ozval exekutor, že chce vymáhat pokutu 1500 za překročení rychlosti o 10 km/h z roku 2017 chce celkem 8250 (1500 pokuta zbytek asi za ty roky čekání) Rád bych požádal o info zda vymáhání po 4 letech není náhodou nějaké divné a zda už to nemá být promlčené. Pravdou je že jsem již polovinu uhradil ale stále mi všichni říkají, že vymáhání po tolika letech je promlčené. děkuji za informaci, nedaří se mi totiž odpověď najít na volně přístupných serverech. děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

ve smyslu ust. § 640 občanského zákoníku se právo přiznané orgánem veřejné moci promlčí za deset let ode dne, kdy mělo být dle rozhodnutí plněno. To znamená, že lze exekuci zahájit do deseti let ode dne kdy mělo dojít k plnění dle vykonávaného rozhodnutí. pokud tedy došlo k zahájení exekuce po čtyřech letech ode dne vydání rozhodnutí, je zřejmé, že nárok promlčen nebyl a exekuci lze provést.

Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights