Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

Poradna je určena k zodpovídání dotazů seniorům

(osobám 50+)

Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • dluhů a exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Aktuálně jsme vydali: Publikace Oddlužení pro seniory

 

 

protiprávní jednání exekutora

Vloženo: 07.11.2021
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, obracím se na vás dotazem ,prodělal jsem insolvenci v podobě konkurzu, byl mi prodán veškerý majetek soud mě zprostil konkurzního řízení a insolvenční správce vše vyplatil věřitelům. Tím jsem měl vše za vyřízené ale co se nestalo pan exekutor z ničeho nic mi opět zablokoval účet a vyžaduje srážky ze mzdy z exekučního příkazu který je z dob začátku konkurzu. Exekutor mi po zavolání sdělil že dokumenty od soudu neexistují a mám splácet dál tak jsem mu dokumenty naskenoval a zaslal na emailovou adresu, měsíc je pryč a jsem bez odpovědi. Psal jsem stížnost a také žádná odpověď, můj dotaz je zda na něj mohu podat trestní oznámení ? Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud byla insolvence vedená ve formě konkursu a nikoliv oddlužení a pohledávka pro kterou Vás kontaktoval exekutor nebyla v konkursu zcela uspokojena, může exekutor po skončení konkursu vést exekuci pro zbytek nesplaceného dluhu.

Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights