Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

Slouceni exekuci a MHD pokuty na jmeno manzela

Vloženo: 21.05.2020
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den,

mam 4 exekuce vedene u stejneho exekutora, vsichni jsou Dopravni podnik hl.m. Prahy a.s., 2015-2019. Slo by jich nejak spojit? Bohuzel zadne dopisy od nich nemam, prestehovala jsem.

Telefonicky me sdelili ze jedna z mych exekuci je sloucena s exekuci manzela, taky pokuta MHD. S manzelem spolu uz nebydlime. Prosim vas, znamena to ze do te doby co se nerozvedeme budu dostavat jeho pokuty?

Predem moc dekuji a hezky den!

Text odpovědi: 

Dobrý den,

bylo-li proti Vám zahájeno další exekuční řízení stejným oprávněným u stejného exekutora dříve, než zaniklo oprávnění exekutora k vedení předchozí exekuce (pro stejného oprávněného), spojuje se nová exekuce s předchozí exekucí ke společnému řízení přímo "ze zákona". V takovém případě exekutor ani exekuční soud nevydává žádné rozhodnutí.

O spojení exekucí ke společnému řízení rozhoduje exekuční soud na návrh pouze tehdy
- jsou-li exekuční řízení proti témuž povinnému vedena u více exekutorů
nebo
- zahájí-li další oprávněný u téhož exekutora exekuční řízení proti témuž povinnému,

a

a) je-li oprávněným osoba, jež byla věřitelem povinného v době vzniku vymáhaného dluhu (pozn: tedy pokud nedošlo k postoupení pohledávky za Vaší osobou na jiného věřitele), nebo její právní nástupce, a řízení již nebyla spojena,

b) je-li předmětem jednotlivých spojovaných řízení vymožení peněžitého plnění nepřevyšujícího (celkem) částku ve výši 10.000,- Kč

c) jsou-li proti povinnému vedena alespoň 2 exekuční řízení podle písmene a).

Do doby právní moci rozhodnutí soudu o rozvodu manželství spadají dluhy vzniklé za trvání manželství do společného jmění manželů. pokud tedy nebyl předem smluvně upraven režim SJM mezi Vámi a Vaším manželem, lze se domáhat uspokojení těchto dluhů ze společného jmění manželů.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights