Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Uznání exekuce

Vloženo: 27.11.2020
Kategorie: 
Náklady exekučního řízení
Text otázky: 

Dobrý den, mám dotaz. Byla jsem pojištěna u vojenské zdravotní pojišťovny. Jsem studentkou. Každý rok jsem posílala potvrzení o studiu. Jenže minulý rok kdy jsem chtěla odejít z vojenské zdravotní pojišťovny do všeobecne zdraví pojišťovny, tak mi bylo řečeno, že mám na pojišťovně dluh. Jelikož jsem studentkou, tak jsem znovu poslala potvrzení o studiu. Osoba, která to se mnou řešila mi řekla, že hned jak ji dojde potvrzení o studiu bude vše v pořádku. V prosinci 2019 jsem změnila trvalou adresu, kterou mě nenapadlo nahlasovat již v tu dobu bývalé pojišťovně tedy vozp. 3 dny zpátky mi byl zablokován účet exekutorem z vojenské zdravotní pojišťovny. Paní z pojišťovny mi řekla, že když ji opět pošlu potvrzení o studiu dluh se smaže, ale výlohy exekutora zaplatit budu muset. Je možné se nějak odvolat vůči tomu poplatku exekutora?

Text odpovědi: 

Dobrý den,

v případě ukončení exekuce bude vydán příkaz k úhradě nákladů exekuce. Proti němu lze do osmi dnů od jeho doručení podat námitky.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights