Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

zablokován účet

Vloženo: 07.04.2021
Kategorie: 
Jiné nezákonnosti a problémy exekucí
Text otázky: 

Dobrý den, exekutor mi zablokoval účet. Jsem normálně zaměstnán a je mi ze mzdy strhávaná exekuce. V obou případech se jedná o stejný exekuční příkaz. Když jsem volal na infolinku exekučního úřadu, abych se zeptal, jak lze odblokovat účet, na který mi chodí výplata ze zaměstnání a informoval jsem pracovníka infolinky, že mi je exekuce strhávaná ze mzdy. Bylo mi odpovězeno, že mi exekutor odblokuje účet po té, co zaplatím celou dlužnou částku. Já nemám finanční prostředky k tomu, abych mohl zaplatit celou částku najednou. Chci se zeptat, má exekutor právo zablokovat účet, když je mi prováděná exekuce srážkami ze mzdy? Jak se mohu proti zablokovaní bránit? Děkuji za Vaší odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud se na účtu prokazatelně nachází pouze částka, která přestavuje Vaši mzdu sníženou o srážky ze mzdy, neměl by být tento účet již v exekuci postižen, neboť by šlo o dvojí postihnutí téže částky. Můžete tedy podat návrh na částečné zastavení exekuce, a to co do exekučního příkazu jímž byl účet zablokován.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights