Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Zaplacení exekuce + odblokování účtu

Vloženo: 05.11.2020
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den v lhůtě 30 dní, jsem zaplatil exekuci a teď bych potřeboval od exekutora co nejrychleji odblokovat účty, lze to nějak a je případně někde vzot dokumentu žádosti ? Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

exekutor by měl přistoupit k odblokování účtu poté, co nabyde právní moci příkaz k úhradě nákladů exekuce (tzv. PÚNE). Písemnou žádost můžete exekutorovi sice adresovat, nicméně exekutor při své činnosti postupuje dle zákona, tedy by měl sám co nejdříve po právní moci PÚNE vyrozumět příslušnou banku, aby účet "odblokovala". Žádost není potřeba podat na předem stanoveném formuláři.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights