Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

Poradna je určena k zodpovídání dotazů seniorům

(osobám 50+)

Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • dluhů a exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Aktuálně jsme vydali: Publikace Oddlužení pro seniory

 

 

Zástavní právo exekutorské podle §69a exekučního řádu

Vloženo: 15.03.2022
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, zjistil jsem na katastru nemovitostí, že u pozemku, kde mám podíl 1/64 (jedná se o cestu kolem garáží), je v kolonce Omezení vlastnického práva označeno Zástavní právo exekutorské podle §69a exek. řádu. Jedná se mi o to, že chci prodat garáž. O co přesně jde a co to pro mě znamená? Děkuji za odpověď.
Text odpovědi:
Dobrý den,
V případě, že jste v exekuci, vztahuje se na Vás ust. § 44a exekučního řádu, dle kterého jako povinný nemůžete nakládat se svým majetkem (tedy ani s garáží ve Vašem vlastnictví ani se spoluvlastnickým podílem na pozemku) nerozhodl-li exekutor jinak.
Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights